Naujienų srautas

Verslas2019.08.01 18:38

Vaikams siunčia sąskaitas už atliekas, kai kurie jų – jau skolininkai

Vilniuje daliai vaikų savivaldybės įmonė „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ atsiuntė sąskaitas už atliekų tvarkymą, o kai kurie jų – jau ir skolininkai, nes sąskaitų išsigandę nepilnamečiai vaikai jas slėpė nuo tėvų. Administratorius teisinasi, kad sąskaitas siunčia nekilnojamojo turto savininkams pagal Registrų centro duomenis ir tėvų pareiga pasirūpinti atžalomis.

Vilnietė Jūratė Stankuvienė rankose laiko laišką, adresuotą jos 11 metų sūnui. Jame raginimas nepilnamečiui susimokėti už išvežamas šiukšles.

„Po skyrybų pusė buto priklauso vaikui. Už viską moku aš, bet vaikas mėgsta parnešti paštą. Grįžtu iš darbo, o vaikas išsigandęs ir parodo sąskaitą ir sako: mama, aš sumokėsiu, tu tik nepyk“, – pasakoja J. Stankuvenė.

Vaikas laiškus su raginimais susimokėti gavo kelis kartus, o paskutiniame ir įspėjimas, kad neatlikus prievolės skola bus perduota skolų administravimo bendrovei.

Vilniaus savivaldybės įmonės „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ teigia, kad sąskaitas jie siunčia pagal Registrų centro duomenis. Kadangi nepilnametis irgi yra būsto savininkas, sąskaitos neišvengė.

„Iš viso Vilniuje mokėtojų yra 300 tūkst. Nepilnamečių yra 0,003 proc. Jie turi tėvus ar globėjus, kurie ir atsako už sąskaitų apmokėjimą. Šiuo atveju daugelis tėvų persirašė sąskaitas savo vardu. Jei dar kas to neatliko, tai reikia kreiptis, bet tai jau pavieniai atvejai“, – sako Vilniaus atliekų sistemos administratoriaus direktorius Rimantas Juknevičius.

Bendrasavininkai, norintys, kad sąskaitas už šiukšlių išvežimą gautų vienas asmuo, turi pateikti atliekų sistemos administratoriui prašymą. O priminimus apmokėti sąskaitas šiomis dienomis gavo apie 50 tūkstančių vilniečių.

„Vaikų antstoliams neperduosime, tai tiesiog informacinio pobūdžio laiškai buvo siųsti su priminimu apie prievolę. Mokėti turi visi turto savininkai, nepriklausomai nuo jų amžiaus ar lyties, ar kitų požymių“, – tikina R. Juknevičius.

Nepilnamečių susidariusios skolos, beveik visais atvejais yra baudos už administracinius nusižengimus, šiukšliadėžėse neatsiranda. Ankščiau ar vėliau skolas turi padengti tėvai arba globėjai.

Skaičiuojama, kad vidutiniškai per metus į antstolių rankas patenka apie tūkstantis skolų išieškojimo bylų, kuriose figūruoja nepilnamečiai.

Plačiau – reportaže.

Žinios. Planuojantiems įsirengti saulės jėgainę – naujos galimybės
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi