Verslas

2019.08.01 11:31

Dar viena kliūtis: JAV Senato komitetas pritarė sankcijų „Nord Stream 2“ projektui

ELTA2019.08.01 11:31

JAV Senato užsienio reikalų komitetas pritarė įstatymų projektui, kuriuo būtų įvedamos sankcijos įmonėms ir asmenims, prisidedantiems prie Rusijos dujotiekio „Nord Stream 2“ tiesimo.

Projektas, gavęs Europos energetinio saugumo užtikrinimo akto vardą, buvo patvirtintas Užsienio reikalų komitete trečiadienį. Sankcijų projektą palaikė tiek respublikonų, tiek demokratų senatoriai. Įstatymų projektas priimtas 20 senatorių balsavus už, 2 – prieš.

Daugiau nei pusė „Nord Stream 2“ jau nutiesta, o dujotiekio eksploataciją ketinamą pradėti jau šių metų pabaigoje ar kitų metų pradžioje. Tiesa, jei JAV įvestų sankcijas Rusijos dujotiekiui, „Nord Stream 2“ paleidimą, tikėtina, tektų atidėti.

Už įstatymo projektą pasisakę senatoriai tvirtino, kad Rusija dujas ir kitus energetinius išteklius gali panaudoti kaip ginklą prieš Europą ir taip destabilizuoti Senąjį žemyną.

Donaldas Trumpas taip pat ne kartą pasisakė prieš „Nord Stream 2“, teigdamas, kad Europos šalys, ypač Vokietija, gali tapti Maskvos įkaitėmis.
Pasak D. Trumpo, JAV yra svarbiausias žaidėjas NATO – Aljanse, skirtame atremti Rusijos keliamą grėsmę. Tuo tarpu kitos NATO šalys, kaip Vokietija, esą atiduoda savo energetinį saugumą į Maskvos rankas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt