Verslas

2019.07.31 13:56

Prognozuojama, kad dujos „Nord Stream 2“ tekės jau šiemet

ELTA2019.07.31 13:56

Rusiją ir Vokietiją sujungsiančio dujotiekio „Nord Stream 2“ tiesimo darbai vyksta pagal grafiką, o dujos vamzdžiais pradės tekėti iki šių metų gruodžio 31 d., mano vienos iš „Nord Stream 2“ investuotojų, Austrijos energetikos bendrovės OMV, vadovas Raineris Seele.

„Dujotiekio paleidimas priklauso nuo Danijos išduoto leidimo. Aš nematau jokio vilkinimo iš danų pusės. Mano nuomone, mes, kaip ir anksčiau, neviršysime biudžeto ir darbus baigsime laiku“, – spaudos konferencijoje tvirtino R. Seele.

„Nord Stream 2“ yra tiesiamas per Rusijos, Suomijos, Švedijos, Danijos ir Vokietijos teritorinius vandenis bei išskirtines ekonomines zonas. Kol kas leidimo tiesti dujotiekį nėra suteikusi vienintelė Danija.

Pasak R. Seeles, jau nutiesta 70 proc. „Nord Stream 2“, o sulaukti pirmųjų dujų vamzdynu OMV tikisi iki šių metų pabaigos.

„Jau nutiesta 70 proc. dujotiekio „Nord Stream 2“ Baltijos jūroje, darbai vyksta pagal planą, nėra jokių vėlavimų. Tikimės pirmųjų dujų sulaukti iki metų pabaigos, iki gruodžio 31 d. vidurnakčio“, – sakė R. Seele.

ELTA jau skelbė, kad kontrolinį „Nord Stream 2“ akcijų paketą valdo Rusijos dujų koncernas „Gazprom“. „Gazprom“ partneriai – Vokietijos „Wintershall“ ir „Uniper“, Austrijos OMV, Prancūzijos „Engie“ ir Jungtinės Karalystės (JK) bei Nyderlandų „Royal Dutch Shell“ – finansuos 50 proc. projekto. Tikimasi, kad galutinė „Nord Stream 2“ projekto kaina neviršys 9,5 mlrd. eurų.

Iš dviejų 1230 km ilgio gijų sudarytas dujotiekis „Nord Stream 2“ yra tiesiamas Baltijos jūra. Vamzdynas sujungs Rusiją ir Vokietiją, o bendras dujotiekio pralaidumas siekia 55 mlrd. kub. m dujų per metus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt