Verslas

2019.07.31 14:13

Lukiškių kalėjimo likimas: durys ekskursijų mėgėjams kol kas neužsivers

konkretūs planai paaiškės kitąmet
Vaida Kalinkaitė-Matuliauskienė, LRT.lt2019.07.31 14:13

Lukiškių tardymo izoliatorius-kalėjimas kol kas turėtų ir toliau priimti lankytojus, kurie norės pasižvalgyti po kalėjimo patalpas. Tikslesnę koncepciją, kaip panaudoti komplekso patalpas, iki vasario pabaigos turėtų pateikti Turto bankas. Toks pasiūlymas buvo pateiktas trečiadienį Vyriausybės pasitarime.

Laikinai einantis teisingumo ministro pareigas Elvinas Jankevičius Vyriausybės pasitarime tvirtino, kad Lukiškių izoliatoriaus-kalėjimo patalpas bus siekiama išnaudoti racionaliai, įvertinus visas komplekso galimybes.

„Todėl siūlome pavesti Turto bankui iki vasario 28 d. įvertinti koncepciją. [...] Žinoma, objektas nestovės tuščias, [...] Pastatas tą pusmetį bus įveiklintas“, – tikino E. Jankevičius.

Jo teigimu, per pusmetį, kol bus parengta koncepciją, lankytojai ir toliau galės lankytis organizuojamose ekskursijose ir apžiūrėti buvusio Lukiškių kalėjimo patalpas.

Laikinai einantis finansų ministro pareigas Vilius Šapoka pritarė E. Jankevičiaus pasiūlymui: „[Koncepcijos parengimo] terminas pasirinktas maksimaliai trumpas. Tikimės, kad per šį laiką galima parengti prasmingas alternatyvas, atsižvelgiant į objekto specifiškumą.“

Abu ministrai nurodė, kad dėl komplekso panaudojimo galimybių bus tariamasi ir su kitomis ministerijomis.

Gali įsikurti menininkai ir startuoliai

LRT.lt primena, kad tardymo izoliatorius-kalėjimas buvo uždarytas dar liepos pradžioje, tačiau iki šiol nebuvo skelbiama, koks likimas laukia komplekso.

15min.lt anksčiau rašė, kad teisingumo ministro patarėja Rita Grumadaitė tvirtino, jog buvusio Lukiškių kalėjimo-izoliatoriaus komplekse planuoja įkurti vizualiųjų, scenos metų bei startuolių ir kūrybinių industrijų klasterį.

Patarėja svarstė, kad komplekse taip pat galėtų ir toliau vykti didelio susidomėjimo sulaukusios ekskursijos.

LRT.lt primena, kad visą liepos mėnesį Kalėjimų departamentas organizavo nemokamas ekskursijas į buvusį Lukiškių tardymo izoliatorių-kalėjimą.

Rezervacijos į nepaprastai didelį susidomėjimą kėlusias ekskursijas dažniausiai būdavo iššluojamos per itin trumpą laiką, o žmonės komentuodavo, kad negalintys vykti, bet vietą rezervavę žmonės juos informuotų apie atsilaisvinusią vietą.

Ekskursijų organizavimas gali būti patikėtas valstybės įmonei „Mūsų amatai“ – viename iš buvusio kalėjimo pastatų svarstoma įsteigti muziejų, kuris būtų įtrauktas į ekskursijų maršrutą.

Ankstesnis nei planuota Lukiškių kalėjimo-izoliatoriaus uždarymas sulaukė kai kurių teisėsaugos institucijų kritikos.

Buvo teigiama, kad sprendimas buvo skubotas, nederintas ir dėl būtinybės važinėti į kitus miestus padidins suimtųjų bei nuteistųjų konvojavimo išlaidas, pareigūnų darbo krūvį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt