Verslas

2019.07.30 14:18

Europos kainų karas smarkiai kirto „Lufthansai“

Lina Linkevičiūtė, ELTA2019.07.30 14:18

Europos oro linijų milžinė „Lufthansa“ pranešė apie nukritusį antro ketvirčio pelną, sakydama, kad tai sukėlė aukštesnės eksploatavimo išlaidos ir Europos trumpųjų nuotolių skrydžių kainų karas.

Bendrovės grynasis pelnas krito 70 proc., iki 226 mln. eurų. „Nuolatiniai perpildymai, agresyvi konkurencija ir kainoms jautri paklausa“ sumažino bendrovės pelno augimą, sakoma pranešime.

„Lufthansa“ pranešė apie kainų padidėjimą 7 proc., parodydama išlaidas degalams, pakilusias 255 mln. eurų, palyginti su 2018 m. antru ketvirčiu. Bendrovės pelno marža krito trimis procentiniais punktais, iki 7,8 proc.
Verslo grupė, kuriai priklauso „Lufthansa“, nebrangių skrydžių „Eurowings“ ir mažesni vežėjai „Austrian“ bei „Swiss“, „atsako į šiuos rezultatus, mažindama savo kainas ir didindama savo lankstumą“, sakė finansų direktorius Ulrikas Svenssonas. „Norime paversti „Eurowings“ tvariai pelninga oro linija“, – pridūrė jis.

Norima grąžinti „Eurowings“ pelningumą iki 2021 m., tam bus bandoma kainas sumažinti 15 proc., vengiant darbuotojų atleidimų.

Kol kainų karai kirto trumpojo nuotolio skrydžiams, tolimieji skrydžiai „tęsia plėtrą antrą ketvirtį“, teigė „Lufthansa“, nors „rizika išaugo“. Verslo grupė pridūrė, kad „ekonominės galimybės mažėja savo šalių rinkose“, pavyzdžiui, Vokietijoje, kur prekybos karai, „Brexitas“ ir besivystančių rinkų silpnumas kenkia augimui.

Laukiant metų pabaigos rezultatų, „Lufthansa“ laikosi savo prognozių ir tikisi pajamų „vienaženklio procentinio augimo“. „Lufthansos“ grupė taip pat viliasi, kad Europos rinka kels iššūkius iki metų pabaigos“, – pridūrė bendrovė.