Naujienų srautas

Verslas2019.07.30 09:22

„Mediashop“ iškelta bankroto byla

BNS 2019.07.30 09:22

Finansinių sunkumų turinčiai, vienai iš buitinės technikos parduotuvių „Elektromarkt“ valdytojai „Mediashop“ iškelta bankroto byla. Jeigu teismo nutartis nebus apskųsta, ji įsigalios šią savaitę. Teismai, be to, atmetė bendrovės prašymą iškelti jai restruktūrizavimo bylą.

Vilniaus apygardos teismas liepos 22 dieną tenkino „Mediashop“ direktoriaus Aleksandro Tumakovo prašymą iškelti bendrovei bankroto bylą.

„Įmonės vadovas nurodo, kad įmonė veiklos nevykdo, jos kreditoriai yra kreipęsi į teismą dėl skolų išieškojimo, įmonės sąskaitos yra areštuotos. (...) Teismas daro išvadą, kad įmonė yra nemoki, ji negali vykdyti įsipareigojimų kreditoriams, todėl jai keltina bankroto byla“, – rašoma teismo nutartyje.

Įmonė dėl bankroto kreipėsi po to, kai Vilniaus apygardos teismas gegužę atsisakė jai iškelti restruktūrizavimo bylą. Tokį pat sprendimą liepos 25 dieną priėmė ir Apeliacinis teismas.

A. Tumakovas teismams teigė, jog bendrovė susidūrė su laikinais finansiniais sunkumais po to, kai Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) nurodė jai sumokėti daugiau kaip 1,3 mln. eurų papildomų mokesčių.

„Verslo žinios“ balandį skelbė, kad „Mediashop“ turės sumokėti 1,3 mln. eurų neapskaityto PVM – taip nusprendė Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas. Pasak VMI, įmonė neturi teisės taikyti 0 proc. PVM tarifo, nes ji žinojo ar galėjo žinoti apie dalyvavimą į PVM sukčiavimą įtrauktuose sandoriuose.

„Mediashop“ BNS anksčiau teigė nukentėjusi dėl Vokietijos įmonių, nesumokėjusių PVM vietos mokesčių inspekcijai, kaltės. Pasak A. Tumakovo, 2012-2013 metais kelios Vokietijos įmonės iš „Mediashop“ pageidavo įsigyti elektrotechnikos prekių.

„Prekes pirkusios Vokietijos įmonės privalėjo deklaruoti ir sumokėti PVM mokestį Vokietijos mokesčių inspekcijai pagal tos šalies tarifą, tačiau to nepadarė. Dėl kokių priežasčių – mums nėra žinoma“, – BNS balandį teigė A. Tumakovas.

Registrų centro duomenimis, vienintelė „Mediashop“ akcininkė yra bendrovė „Strateginė investicija“, o jos akcininkas – Moldovos pilietis Veaceslavas Baicevas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi