Verslas

2019.07.30 07:36

Registrų centras atveria duomenis apie NT

BNS2019.07.30 07:36

Registrų centras nuo antradienio pradeda publikuoti atvirų nuasmenintų duomenų rinkinius. Visuomenei, verslui bei nevyriausybiniam sektoriui pirmiausia bus pasiūlyta informacija apie nekilnojamąjį turtą (NT).

Laikinasis Ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius teigia, kad ateityje planuojama atverti dar daugiau duomenų.

„Atveriami nuasmeninti duomenys taps vienu svarbiausių įrankių siekiant auginti ne tik tradicinį verslą, bet ir Lietuvos startuolių bendruomenę, kuri galės vystyti ir testuoti globaliai rinkai įdomias technologijas“, – Registrų centro pranešime teigė V. Sinkevičius.

Jis birželį BNS komentavo, kad pradės veikti atvirų duomenų portalas. Ministras sakė, jog duomenų atvėrimas valstybei kainuotų apie 23 mln. eurų, tačiau nauda būtų gerokai didesnė.

Registrų centro generalinio direktoriaus Sauliaus Urbanavičiaus teigimu, dabar įmonė atveria didžiausią šiemet suplanuotų atvirų duomenų kiekį, vėliau jie bus nuolat atnaujinami bei plečiamas rinkinių skaičius ir spektras.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.