Verslas

2019.07.29 17:48

Po vamzdyno remonto atnaujintas dujų tiekimas iš Baltarusijos

BNS2019.07.29 17:48

Baltarusijoje užbaigus magistralinio dujotiekio remontą, pirmadienį atnaujintas dujų tiekimas į Lietuvą, praneša Lietuvos dujų perdavimo operatorė „Amber Grid“.

Pasak bendrovės, nuo liepos 8 dienos tris savaites trukę remonto darbai Kotlovkos dujų įleidimo taške Lietuvos-Baltarusijos pasienyje baigti sekmadienį, liepos 28 dieną, kaip ir planuota.

„Dujos į Lietuvą buvo sklandžiai tiekiamos iš dviejų šaltinių – Klaipėdos SGD terminalo ir iš Rusijos per Latviją, Kiemėnų dujų įleidimo ir išleidimo tašką“, – rašoma pranešime.

Įmonės komunikacijos vadovė Laura Šebekienė anksčiau BNS sakė, kad remonto darbai Baltarusijoje suplanuoti jau anksčiau, atlikus vamzdyno diagnostiką ir radus problemų.

Magistralinį vamzdyną Minskas-Vilnius dujų perdavimo bendrovė „Gazprom transgaz Belarus“ remontavo ir 2018 bei 2015 metų vasarą, skelbė Baltarusijos žiniasklaida.

Birželį SGD terminalas išdujino 1,5 karto daugiau SGD nei sunaudota Lietuvoje, dalis jų nukreipta į Inčukalnio saugyklą. Šios dujos sudarė 96 proc. į Lietuvą importuotų dujų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt