Naujienų srautas

Verslas2015.07.16 12:15

R. Šadžius tikisi palankaus Lietuvos sprendimo Graikijai

ELTA 2015.07.16 12:15

Finansų ministras Rimantas Šadžius tikisi, kad Lietuvos vyriausybė pritars galimybei suteikti finansinę paramą Graikijai iš Europos stabilumo mechanizmo.

Finansų ministras Rimantas Šadžius tikisi, kad Lietuvos vyriausybė pritars galimybei suteikti finansinę paramą Graikijai iš Europos stabilumo mechanizmo.

„Aš viliuosi, kad vyriausybė iš esmės pritars galimybei suteikti finansinę paramą Graikijai iš Europos stabilumo mechanizmo ir pritars nuostatai pradėti derybas“, – žurnalistams sakė R. Šadžius po ketvirtadienį Seime įvykusio susitikimo su Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininku Petru Narkevičiumi.

Ministras pripažįsta, kad Graikijos gelbėjimas yra rizikingas projektas, bet rizika yra gerai valdoma.

„Mes sutarėme kartu, kad taip – Graikijos gelbėjimas yra rizikingas projektas, bet rizika yra gerai valdoma. Būtent šiandien paryčiui Graikija žengė savo žingsnį, priėmė labai sudėtingus, kai kada galbūt skausmingus Graikijos visuomenei įstatymus, mes turime žengti atsakomąjį žingsnį – pritarti derybų pradžiai. Iki derybų pabaigos Graikija yra įsipareigojusi atlikti keletą kitų žingsnių, ir tai bus patikrinta. Kol žingsniai nebus atlikti, derybos nesibaigs ir paramos sutartis nebus sudaryta. Kiekvienas pinigų pervedimas, kiekvienas atliktas mokėjimas yra susietas su konkrečiu programos tikslų pasiekimu, kuris yra tikrinamas“, – sakė R. Šadžius.

Jo duomenimis, ateinantį pirmadienį į Atėnus vyksta Europos Komisijos, Europos centrinio banko ir Tarptautinio valiutos fondo ekspertai, kurie pradės labai konkretų darbą.

„Tai man taip pat teikia vilčių, kad mes turėsime tinkamą, patikimą informaciją ir tos informacijos pagrindu ir tik konkrečių Graikijos veiksmų pagrindu galėsime išmokėti pinigus. Tai didina garantiją, kad jie bus sugrąžinti“, – sakė ministras R. Šadžius.

Kaip ELTA jau skelbė, Graikijos parlamento nariai pritarė griežtoms ekonominėms priemonėms, reikalaujamoms įgyvendinti mainais į 86 mlrd. eurų paramą iš euro zonos. Priimtuose teisės aktuose kalbama apie mokesčių ir pensinio amžiaus didinimą.

229 parlamentarai su siūlymais sutiko, 64 balsavo neigiamai, dar šeši susilaikė. Maždaug pusė neigiamų balsų pateikė valdančioji „Syriza“ partija.

Prieš prasidedant balsavimui savo nepasitenkinimą reiškė prieš taupymo priemones nusiteikę protestuotojai, į policijos pareigūnus svaidę padegamuosius sprogmenis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi