Verslas

2019.07.26 18:07

SEB: trečdalis tarpbankinių mokėjimų jau atliekami kaip momentiniai

LRT.lt2019.07.26 18:07

SEB banko duomenimis, 33 proc. tarpbankinių mokėjimų, kuriuos inicijuoja banko privatūs ir verslo klientai, yra atliekami kaip momentiniai ir lėšos į gavėjo sąskaitą įskaitomos akimirksniu. SEB bankas pernai rudenį pristatė taip pervedamų lėšų įskaitymo galimybę, o nuo šių metų gegužės klientai juos gali ir patys inicijuoti, rašoma pranešime.

Momentiniai mokėjimai eurais į sąskaitas kituose Europos Sąjungos (ES) ir Europos ekonominės erdvės (EEE) šalių bankuose, kurie priima tokius mokėjimus, atliekami akimirksniu bet kuriuo paros metu, įskaitant savaitgalius ir švenčių dienas. Tais atvejais, jei mokėjimo suma viršija 15 tūkst. eurų arba jei gavėjo bankas nesudaro galimybės savo klientams naudotis momentiniais mokėjimais, lėšos pervedamos kaip įprastas SEPA mokėjimas eurais.

„Iki šiol akimirksniu lėšos buvo įskaitomos, jei pervedamos tame pačiame banke iš vienos sąskaitos į kitą. Sudarius galimybę atlikti tarpbankinius momentinius mokėjimus, nebereikia laukti kelių valandų ar kitos darbo dienos, kad operacija būtų užbaigta ir pinigai pasiektų gavėjo kitame banke sąskaitą.

Tai yra aktualu ne tik didžiųjų švenčių metu, kai tarpbankiniai mokėjimai nevyksta kelias dienas iš eilės, bet ir savaitgaliais, kai gyventojai planuoja didesnės vertės pirkinius. Kai atsiskaitymas vyksta tarp fizinių asmenų, pvz., perkant automobilį turguje, pardavėjas pageidauja lėšas gauti tuojau pat, todėl galimybė jas pervesti akimirksniu labai reikalinga“, – sako SEB banko valdybos narys, Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktorius Vaidas Žagūnis.

Be to, kaip pastebi SEB banko atstovas, šios naujovės naudą jau pajuto ir verslo klientai. „ES ir EEE šalys Lietuvos verslui yra labai svarbios ir dėl palaikomų įvairių partnerysčių, ir dėl to, kad tai yra mums svarbi eksporto rinka. Galimybė greitai atlikti pervedimus leidžia įmonių atstovams efektyviau planuoti kasdienius verslo procesus, greičiau juos įgyvendinti, taip pat užtikrina ir greitesnį prekių judėjimą“, – pastebi V. Žagūnis.

Momentinius mokėjimus SEB banko klientai gali atlikti interneto banku ir mobiliąja programėle. Jie klientams kainuoja kaip ir įprasti SEPA mokėjimai eurais. Pasirinkę paslaugų planus klientai gali momentinius mokėjimus atlikti nemokamai nustatytą kartų per mėnesį skaičių arba neribotai – pagal pasirinktą planą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.