Verslas

2019.07.26 09:03

Klinika „Grožio chirurgija“ baigė veiklą Kaune, o Vilniuje ją tęs kitu prekės ženklu

BNS 2019.07.26 09:03

Kaune nebeliko dešimtmetį gyvavusios klinikos „Grožio chirurgija“, praneša portalas kaunas.kasvyksta.lt.

„Grožio chirurgijos“ veiklą prieš porą metų supurtė stambaus masto pacientų duomenų vagystės skandalas, o šiemet baigėsi Savanorių prospekto pastate „Ortopedijos technika“ veikusios klinikos patalpų nuomos sutartis, kurios nepratęsimas ir tapo lemiama priežastimi sustabdyti veiklą Kaune.

Kad klinika „Grožio chirurgija“ nuo birželio vidurio nebeteikia paslaugų Kaune portalui patvirtino vienas iš klinikos savininkų, plastinės-rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Vygintas Kaikaris.

Po to paties prekinio ženklo pavadinimu Vilniuje vykdyta odontologų ir dermatologų veikla bus tęsiama kitu įmonės prekės ženklu.

BNS anksčiau rašė, kad Kauno apygardos teisme nagrinėta „Grožio chirurgijos“ duomenų vagystės byla grąžinta prokurorui pašalinti byloje nustatytus trūkumus.

Byloje gydytojas odontologas Eugenijus Čiuplevičius, informacinių technologijų specialistas, verslininkas Andrius Miškelevičius ir IT specialistas Simanas Venčkauskas kaltinami neteisėtu informacijos apie privatų asmens gyvenimą rinkimu, šios informacijos atskleidimu ir panaudojimu, turto prievartavimu.

Bylos duomenimis, kaltinamieji iš bendrovės duomenų bazių įgijo privačius klinikos pacientų duomenis ir vėliau prievartavo turtą grasindami šiuos duomenis paviešinti.

Dalis nukentėjusiųjų – užsienio piliečiai. Tikslios sumos, kiek nusikaltėliams galėjo būti pervesta pinigų, neturima, nes dalis galbūt nukentėjusių asmenų į teisėsaugą nesikreipė.

Iš viso pavogti daugiau nei 22 tūkst. klinikos klientų duomenys. Nukentėjusiaisiais byloje pripažinti beveik šimtas asmenų.

Nustatyta, kad į „Grožio chirurgijos“ klientų duomenų bazę įsilaužta panaudojus buvusio klinikos darbuotojo prisijungimo duomenis. E. Čiuplevičius anksčiau yra dirbęs klinikoje „Grožio chirurgija“, tačiau prisijungta buvo ne su jo duomenimis.