Verslas

2019.07.26 08:46

Lietuvos ir Baltarusijos centrinių bankų vadovai aptars galimybes plėtoti bendradarbiavimą

ELTA2019.07.26 08:46

Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas ir valdybos pirmininko pavaduotojas Raimondas Kuodis penktadienį Minske susitiks su Baltarusijos centrinio banko vadovais ir aptars galimybes plėtoti kaimyninių valstybių centrinių bankų bendradarbiavimą. Tradiciškai tokiuose susitikimuose apžvelgiama ir dviejų šalių ekonominė plėtra, skelbia Lietuvos bankas.

Į susitikimo darbotvarkę įtrauktas skaitmeninių technologijų bankų sektoriuje klausimas. Lietuvos banko atstovai pateiks informacijos apie situaciją mūsų šalies bankuose.

Bus kalbama ir apie šį mėnesį Lietuvos banko su Lenkijos ir Vokietijos centriniais bankais baigtą įgyvendinti Europos Sąjungos Dvynių projektą, skirtą perteikti patirtį Baltarusijos nacionaliniam bankui keliose svarbiose centrinių bankų veiklos srityse. Projektas buvo vykdomas pusantrų metų. Numatyta aptarti ketinimus įgyvendinti naują Dvynių projektą.

Tai atsakomasis Lietuvos banko vadovų vizitas į Baltarusiją. Baltarusijos nacionalinio banko valdybos pirmininko Pavelo Kalauro vadovaujama delegacija Lietuvoje lankėsi 2019 m. pradžioje.

Lietuvos ir Baltarusijos centrinių bankų ekspertų ir vadovų bendradarbiavimas vyksta jau daugiau kaip 20 metų. Pasak Lietuvos banko pranešimo, keičiamasi informacija apie šalių ekonominę raidą, finansų rinkos priežiūros, veiklos valdymo, vidaus audito, žmogiškųjų išteklių valdymo, komunikacijos ir kitų sričių gerąją praktiką.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt