Verslas

2019.07.25 19:09

Virginijus Sinkevičius apie „Alibaba“ įkūrėjo vizitą Lietuvoje: jis renka informaciją apie šalis

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT.lt2019.07.25 19:09

Trečiadienį pasklido žinia, kad Lietuvoje lankėsi vienas turtingiausių pasaulio žmonių, Kinijos interneto prekybos milžinės „Alibaba group“ steigėjas ir vadovas Jackas Ma lankėsi Lietuvoje. Ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius neatskleidė, koks buvo jo vizito tikslas, bet tikino, kad J. Ma mėgsta važiuoti į valstybes inkognito ir rinkti informaciją.

Kaip atskleidžia ministras, jis buvo informuotas apie „Alibaba“ įkūrėjo vizitą Lietuvoje, tačiau komentuoti jo nepanoro.

„Vizito tikslas privatus, mes džiaugiamės kiekvienu atvykstančiu žmogumi į Lietuvą, kiekvienu turistu. Ir jei tai yra žinomas pasaulio verslininkas, džiaugiamės dar labiau. Aš džiaugiuosi, kad Lietuvoje buvo daug žmonių, kurie atpažino, pasikalbėjo, įvertino J. Ma šilumą, atvirumą. Tikiuosi, kad tai buvo pozityvi kelionė“, – LRT laidoje „Laba diena, Lietuva“ sakė jis.

Verslo pasaulio atstovai spėja, kad vizitas buvo susijęs su investicijomis į Lietuvą, kadangi „Alibaba“ steigėjas buvo pastebėtas viename iš Vilniaus restoranų vakarieniaujantis su verslo atstovais. Kaip teigia Marius Dubnikovas sako, kad vien tai, kad J. Ma fotografavosi gatvėje su praeiviais rodo, kad Lietuvoje buvo pasiektas kažkoks teigiamas susitarimas.

Ministras šia tema neatviravo ir patvirtino viena, kad dabar J. Ma tikrai žino, kur yra Lietuva: „Atvyko ir ar bus kažkokie rezultatai matysime vėliau. Dabar galiu pasakyti, kad tai buvo jo privatus vizitas. Tai labai reikšmingas vizitas.“

Pats ministras lankėsi Kinijoje, tačiau su „Alibaba“ įkūrėjo nesusitiko. Jis teigia, kad jau ilgai buvo bandoma pakvieti šį asmenį į Lietuvą.

„Mes esame jį kvietę. Aš asmeniškai, ambasadorė, taip pat ir kitos institucijos kvietė. Jis kviečiamas į Lietuvą jau ketverius metus. Apsilankymas – tai valstybės ir inovacijų įvertinimas“, – tikina V. Sinkevičius.

Ministras teigia, kad J. Ma išskirtinis ir dėl to, kad mėgsta į valstybes atvykti inkognito ir taip susirinkti informaciją apie jas, o vėliau jis nusprendžia, ar į tokią valstybę verta investuoti ar ne.

Lietuvai šie metai gali būti rekordiniai investicijų prasme. Kaip atskleidžia ministras, artimiausiu metu turi paaiškėti apie vienos garsios JAV įmonės investicijas Lietuvoje.

Visas poakalbis laidoje „Laba diena, Lietuva“ nuo 40.26 min.

„Laba diena, Lietuva“. Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas apie kultūros įstaigų finansinius sunkumus: teatrų ir bibliotekų tikrai neuždarysime