Verslas

2015.07.15 15:35

Vyriausybė tariasi dėl Graikijos

BNS2015.07.15 15:35

Vyriausybė ketvirtadienį renkasi į neeilinį pasitarimą dėl Graikijos skolų krizės.

Vyriausybė ketvirtadienį renkasi į neeilinį pasitarimą dėl Graikijos skolų krizės.

Vyriausybės tinklapyje nurodoma, kad bus tariamasi dėl Europos stabilumo mechanizmo (ESM) finansinės pagalbos Graikijai skyrimo bei pavedimo Europos Komisijai kartu su Europos Centriniu Banku ir Tarptautiniu valiutos fondu derėtis su Atėnais.

Ministrų kabinetas dėl pagalbos Graikijai spręs po to, kai trečiadienį savo nuomonę pareikš Seimo Europos reikalų komitetas.

Pasitarimą sušaukė susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius, kuris pavaduoja atostogaujantį premjerą Algirdą Butkevičių. Nė su vienu jų BNS nepavyko susisiekti, telefonu kol kas nepasiekiamas ir finansų ministras Rimantas Šadžius.

Vyriausybės spaudos tarnyba BNS informavo, kad pasitarimui pirmininkaus R. Šadžius.

Jis BNS anksčiau sakė, kad vyriausybė laikosi pozicijos, jog Lietuva turi būti solidari euro zonos narė, tačiau pagalba Graikijai turi būti suteikiama tuomet, kai ši užtikrins reformas.

Vyriausybės kanceliarijos teisininkai vz.lt paaiškino, kad ministrai neturi priimti jokio oficialaus nutarimo leisti naudoti ESM fondą gelbėjant Graikiją, pakanka tiesiog formalaus sutikimo tai daryti. Taigi, ketvirtadienį vyriausybė turėtų tik išklausyti informaciją apie padėtį, padiskutuoti ir priimti protokolinį sutikimą leisti derėtis dėl ESM lėšų panaudojimo.

Sutartoms taupymo priemonėms trečiadienį dar turi pritarti Graikijos parlamentas, o tolesnėms deryboms su Graikija dėl konkrečios pagalbos schemos iš Europos stabilumo mechanizmo – kitų 18-os euro zonos šalių vyriausybės arba parlamentai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt