Naujienų srautas

Verslas2019.07.25 09:56

Socialinis tinklas „Facebook“ siekia išleisti savo kriptovaliutą „Libra“

Nepaisant vyriausybių ir kritikų pastangų, socialinio tinklo „Facebook“ vadovas Markas Zuckerbergas trečiadienį dar kartą patvirtino savo įsipareigojimą siekti išleisti kriptovaliutą „Libra“.

Praėjusį mėnesį „Facebook“ paviešino tokius planus,o jie pakurstė nerimą dėl nenumatytų silpnai prižiūrimos pasaulinės valiutos padarinių.

Šveicarijos finansų rinkų priežiūros tarnyba (FINMA) jau pažadėjo vykdyti Ženevoje įsikūrusios „Libra“ asociacijos priežiūrą.

„Mes stengiamės pateikti saugų, stabilų ir gerai sureguliuotą produktą. Tokia yra mūsų strategija ir neketiname jos keisti“, – pažymėjo M. Zuckerbergas.

Pasaulinė skaitmeninių mokėjimų platforma būtų naudinga „Facebook“ pastangoms palengvinti pinigų išleidimą ar siuntimą, naudojantis įmonės paslaugų šeima, įskaitant nemokamą susirašinėjimų ir pokalbių programą

„Messenger“, nuotraukų ir kito vaizdinio turinio dalinimosi socialinį tinklą „Instagram“ bei nemokamų tekstinių pranešimų ir pokalbių programėlę, skirtą išmaniesiems telefonams, „WhatsApp“.

„Kiekvienoje iš šių programų turime galimybių padėti žmonėms įgyti daugiau naudos iš jų sukurtų tinklų“, – teigė M. Zuckerbergas.

Kriptovaliuta „Libra“ yra laikoma iššūkiu bitkoinui. Jos išleidimas numatomas jau 2020 metų pirmą pusmetį.
Pagrindinių G7 pasaulio ekonomikų ministrai ir centrinių bankų vadovai praėjusią savaitę susitikime netoli Paryžiaus svarstė su „Libra“ susijusius planus ir dėl jos keliamos grėsmės pasaulio ekonomikai, nes nauja kriptovaliuta gali pasinaudoti sukčiai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi