Verslas

2019.07.28 21:02

Parduoti brangiausi pasaulyje sportbačiai: verslininkas nepagailėjo įspūdingos sumos

LRT.lt2019.07.28 21:02

„Sotheby`s“ aukcione brangiausiai istorijoje parduota sportbačių pora turi naują šeimininką. 1972 m. pagaminti „Nike“ bėgimo bateliai buvo parduoti už kiek daugiau nei 390 tūkst. eurų, praneša CNBC.

Sportbačius nusipirko kanadietis verslininkas Milesas Nadalas. Šie sportiniai bateliai buvo aukcionų namų „Sotheby`s“ ir sportinės avalynės parduotuvės „Stadium Goods“ pardavinėjamos 100 rečiausių batų porų kolekcijos dalis.

Pasenusių ir spalvą pakeitusių „Nike“ bendraįkūrėjo Billo Bowermano 1972 m. pagamintų „Moon Shoe“ modelio sportbačių istorija išties įdomi. Siekdamas sukurti tuo metu dar naujoviškus bėgimo batus, B. Bowermanas pasinaudojo savo žmonos vaflių keptuve. Vaflio paviršių primenantis sportbačių padas turėjo padėti bėgikams išvystyti didesnį greitį. „Nike“ pagamino 12 šio modelio batų porų, skirtų 1972 m. atrankų į olimpines žaidynes bėgikams. Šis modelis padėjo įmonei išgarsėti ir tapti vienai populiariausių sportinės avalynės gamintojų pasaulyje. Aukcione buvo parduota vienintelė iki šiol dar neavėta šio modelio batų pora, rašo CNBC.

Praėjusią savaitę aukcione M. Nadalas nusipirko kitas 99 poras sportbačių iš rečiausių batų kolekcijos. Už juos sumokėta apie 762 tūkst. eurų. Nors pirkdamas batus verslininkas siūlėsi kartu nupirkti ir „Nike“ sportinių batų porą, didesnės kainos besivaikydamas pardavėjas panoro išskirtinius sportbačius pardavinėti internetiniame aukcione. Juos parduoti buvo tikimasi už 99–144 tūkst. eurų, tačiau jų kaina išaugo ir sportbačiai buvo paruoti už rekordinę sumą.

Iš viso M. Nadalas už 100 porų sportbačių sumokėjo kiek daugiau nei 1 mln. 150 tūkst. eurų.

M. Nadalas CNBC pasakojo, kad šio modelio „Nike“ sportbačius kartu su kitais retais „Air Jordan“ arba „Adidas“ batais ketina eksponuoti savo privačiame automobilių muziejuje Toronte.

Verslininko teigimu, jis anksčiau niekada nėra kolekcionavęs sportbačių. Sportinius batus vyras pasakojo avintis taip pat retai, kadangi jie nedera prie jo formalaus aprangos stiliaus. Tačiau, pasak jo, išgirdęs, kad pasaulyje vis daugėja sportbačių kolekcionierių, jis suprato, kad sportiniai batai yra meno forma, kurią verta kolekcionuoti.

„Visada mėgau kolekcionuoti išskirtinius daiktus – automobilius, laikrodžius, meno kūrinius, knygas, senienas, – savo pirkinius CNBC vardijo vyras, – tad pamaniau, kad bus šaunu turėti ir juos.“

M. Nadalas prisipažino, kad iš pradžių ketino pirkti tik 6 poras batų. Tačiau sužinojęs, kad gali nusipirkti visą 100 porų batų kolekciją, netrukus be didelių dvejonių sutiko.

Anksčiau brangiausiai aukcione parduoti sportbačiai buvo „Converse“ sportinių batų pora, kuriuos 1984 m. olimpinių žaidynių metu kovoje dėl aukso medalio su Ispanija avėjo Michaelas Jordanas. Krepšininko batai 2017 m. buvo parduoti už 170 tūkst. eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt