Verslas

2019.07.23 18:39

Baigtos aukščiausio gyvenamojo pastato Vilniuje statybos

LRT.lt 2019.07.23 18:39

Aukščiausiam gyvenamajam pastatui Vilniuje – 29–ių aukštų kompleksui „Tower“ – įregistruotas 100 proc. statybų baigtumas. Po šio Konstitucijos prospekte užbaigto konversijos projekto, kurio aukštis – 100 metrų, gyventojams centrinėje sostinės dalyje bus pasiūlyta 180 naujų įvairaus dydžio ir išplanavimo butų. Kvadratinio metro kaina name prasideda nuo 2 tūkst. eurų.

Nekilnojamojo turto (NT) paslaugų bendrovės „Resolution“ Būsto projektų grupės vadovas Algirdas Navickas pažymi, kad projektas ypatingas ne tik dėl savo aukščio, bet ir dėl lokacijos.

„Kadangi jis yra miesto centre – verslo traukos zona tapusiame Konstitucijos prospekte – „Tower“ reikšmingai prisideda prie Vilniaus centro panoramos formavimo. O žvelgiant iš nekilnojamojo turto (NT) rinkos perspektyvos, pastatas išskirtinis tuo, kad tai vienas iš nedaugelio multifunkcinių gyvenamųjų objektų, naujai iškilusių centrinėje miesto dalyje. Be to, šioje miesto dalyje jis yra ir pats moderniausias“, – sako A.Navickas.

Investicijos į šį projektą iš viso sudarė apie 40 mln. eurų, o bendras naudingas „Tower“ plotas siekia 32.000 kv. metrų. Jame galima įsigyti tiek vienam asmeniui, tiek šeimoms skirtus butus, kurių plotas – nuo 40 iki 200 kv. metrų, taip pat išsinuomoti komercines patalpas, esančias 1–4 pastato aukštuose. Didžioji dalis siūlomų butų turi balkonus ar terasas, apie 30 butų – pilnai įrengti.

Pastate įrengta 220–ies vietų požeminė automobilių stovėjimo aikštelė, kurioje taip pat veikia elektromobilių įkrovimo stotelės, dviračių saugykla su persirengimo kambariais ir dušais.

Užims mažai užpildytą būsto rinkos nišą

A. Navickas pažymi, kad „Tower“ gyvenamasis pastatas Vilniaus būsto rinkoje užims nišą, kurioje iki šiol pasiūla buvo gan maža: tai naujos statybos butai miesto centre, tačiau jų kainos – žemesnės už prestižinį segmentą.

„Norintieji įsigyti būstą centrinėje Vilniaus dalyje paprastai turi galimybę rinktis arba labai aukštos kainos būstą prestižiniame segmente, arba ieškoti alternatyvų senos statybos namuose. Šiame projekte butą galima įsigyti už kainą, analogišką ar net mažesnę už, pavyzdžiui, Naujamiesčio naujos statybos butus. Tokio tipo objektų Vilniuje iki šiol buvo labai nedaug, arba dėl mažo siūlomų butų skaičiaus jie negalėjo užtikrinti didesnės, skirtingų klientų poreikius atitinkančios pasiūlos.“, – pasakoja A. Navickas.

Butų su daline vidaus apdaila kainos „Tower“ prasideda nuo 2000 Eur/kv.m. Palyginimui Naujamiestyje vidutinės naujos statybos butų su daline apdaila kainos 2019 m. I pusmetį viršijo 2200 Eur/kv. m, Žvėryne jos buvo 2500 Eur/kv. m, o Užupyje 2800 Eur/kv. m.

Pastato fasadas – iš išmanaus stiklo

Daug dėmesio vystant šį NT objektą skirta inžinerinėms sistemoms ir technologijoms, kurios prisidėtų prie gyvenimo kokybės pastate užtikrinimo. Pavyzdžiui, pastato išorines sienas sudarantis stiklas yra išmanus – stiklo paketai sulaiko 70 proc. saulės energijos ir taip mažina perteklinės šilumos susidarymą. Patalpų temperatūrą, vėdinimo ir vėsinimo sistemų darbą galima reguliuoti išmaniąja programėle. „Tower“ yra suteikta A energinio naudingumo klasė.