Verslas

2015.09.08 13:45

„Vilniaus energija“ žada kreiptis į teismą dėl 27 mln. eurų skolos

BNS2015.09.08 13:45

Prancūzijos koncerno „Dalkia“ valdoma bendrovė „Vilniaus energija“ ketina kreiptis į teismą dėl 27 mln. eurų Vilniaus skolos, jei miesto kontroliuojama bendrovė „Vilniaus vandenys“ neatsiims 15 mln. eurų vertės ieškinių šilumos tiekėjai.

Prancūzijos koncerno „Dalkia“ valdoma bendrovė „Vilniaus energija“ ketina kreiptis į teismą dėl 27 mln. eurų Vilniaus skolos, jei miesto kontroliuojama bendrovė „Vilniaus vandenys“ neatsiims 15 mln. eurų vertės ieškinių šilumos tiekėjai.

„Vilniaus vandenys“ to daryti neketina, o savivaldybės atstovas sako, kad šie įsiskolinimai neturėtų būti painiojami.  

„Vilniaus savivaldybė mums yra skolinga apie 27 mln. eurų, ir mes visada žiūrėjome geranoriškai į tą skolą, suprasdami sunkią savivaldybės situaciją. Ieškojome sąlygų, kaip savivaldybei patogiai grąžinti šią skolą ir neskaičiavome palūkanų, tuo pačiu metu nemokėjome „Vilniaus vandenims“. Būtų nelogiška, jei mes būtume mokėję savivaldybės įmonei, kai pati savivaldybė mums skolinga. Dabar atsidūrėme situacijoje, kai „Vilniaus vandenys“ kreipėsi į teismą dėl skolos grąžinimo“, – BNS sakė „Vilniaus energijos“ atstovas spaudai Nerijus Mikalajūnas.

Anot jo, „Vilniaus energija“ ketina per teismą reikalauti maždaug 27 mln. eurų skolos grąžinimo, jei „Vilniaus vandenys“ iki liepos 16 dienos iš Vilniaus apygardos teismo neatsiims trijų ieškinių, kurių bendra suma siekia 15,06 mln. eurų.

„Mūsų siūlymas yra užskaityti tarpusavio skolas – tiek mes pripažįstame savo skolą, tiek Vilniaus savivaldybė pripažįsta savo skolą, bet mes tikrai netoleruosime situacijos, kai teisme bylinėsimės dėl skolų su „Vilniaus vandenimis“ ir toliau bandysime palankiai prašyti po vieną centą iš savivaldybės. Jeigu situacija savivaldybėje nesikeis ir bus toliau bandoma teistis dėl 15 mln. eurų, tai mes būsime priversti kreiptis į teismą ir pradėti skaičiuoti delspinigius“, – sakė N. Mikalajūnas.

„Vilniaus vandenų“ vadovas Valentinas Miltienis BNS sakė, kad bendrovė neketina atsiimti ieškinių, nes „Vilniaus energijos“ skola įmonei nesusijusi su savivaldybės skola „Vilniaus energijai“.

„Mes jiems tiekiame šaltą vandenį, kad jie galėtų paruošti karštą, ir jie mums tiesiog nemoka. Jų skola dabar siekia pusę mūsų metinės apyvartos. Jie visą laiką aiškina teismuose, kad jie nemoka „Vilniaus vandenims“, nes savivaldybė nemoka jiems“, – tvirtino V. Miltienis.

Vilniaus mero atstovas spaudai Aleksandras Zubriakovas BNS teigė, kad už „Vilniaus vandenų“ sprendimus yra atsakinga bendrovės valdyba, o „Vilniaus energijos“ siūlomų mainų nebus.

„Jeigu Vilniaus energija nori teistis dėl 27 mln. eurų skolos, tai čia yra jų teisė. Tokių mainų, kaip jie įsivaizduoja, nebus. Dėl „Vilniaus vandenų“ ieškinių sprendžia bendrovės valdyba. Tie procesai neturėtų būti painiojami į vieną“, – tvirtino A. Zubriakovas.

Aukščiausias teismas pernai nusprendė, kad „Vilniaus energija“ turi grąžinti „Vilniaus vandenims“ 645,8 tūkst. eurų skolą už 2010 metų gegužės–rugsėjo mėnesiais tiektą vandenį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.