Verslas

2019.07.22 09:46

SBA logistikos centro statybas finansuos „Swedbank“

LRT.lt2019.07.22 09:46

SBA sukirto rankomis su banku „Swedbank“ dėl 12,3 mln. eurų paskolos, kuri bus skirta aplinkai draugiško SBA logistikos centro statyboms. Šis centras bus pirmasis šalia Klaipėdos SBA kuriamo Technologijų ir inovacijų parko plėtros etapas

Logistikos centras bus statomas, kad atitiktų reikalavimus BREEAM sertifikatui, kuris suteikiamas tik tvariems, draugiškiems aplinkai ir pastato naudotojams bei energetiškai efektyviems pastatams.

„Centre bus įrengtas aplinkai poveikio nedarantis šildymas, paremtas natūralų temperatūrų skirtumą išnaudojančiais šilumos siurbliais. Ant logistikos centro stogo elektrą gamins saulės jėgainė, taip pat čia bus įrengtos inovatyvios, energiją taupančios apšvietimo sistemos. Nuo greitkelio triukšmo pastatą saugos suformuota apželdinta kalva, kuri tuo pačiu vasarą neleis įkaisti patalpoms, o žiemą padės išsaugoti šilumą, o taip vėlgi – bus taupoma energija“ – sako logistikos centrą plėtojančios SBA įmonės „Urban Inventors“ vadovas Lionginas Šepetys.

Logistikos centras užims beveik 30 000 kv. m., iš jų 350 kv. m. – administracinės ir pagalbinės patalpos.

Planuojama, kad pirmasis SBA Technologijų ir inovacijų parko plėtros etapas – logistikos centras – bus baigtas iki šių metų pabaigos.

Bendros investicijos į logistikos centrą sudarys apie 18 mln. Eur.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt