Verslas

2019.07.21 08:42

Oro linijų bendrovė „British Airways“ savaitei stabdo skrydžius į Egiptą

Egiptas prakalbo apie politinius motyvus; atnaujinta 14.59
LRT RADIJAS, LRT.lt 2019.07.21 08:42

Vokiečių skrydžių bendrovė „Lufthansa“ ir Didžiosios Britanijos „British Airways“ atšaukia skrydžius į Kairą.

„Lufthansa“ į Egipto sostinę neskraidino šeštadienį, o sekmadienį skrydžiai turėtų vykti numatyta tvarka. „British Airways“ skrydžius į Kairą atšaukė visai savaitei.

Toks drastiškas sprendimas priimtas, siekiant visiškai užtikrinti keleivių saugumą.

Britų Užsienio reikalų ministerija skelbia, kad Egipte yra padidėjusi teroro išpuolių prieš aviaciją grėsmė.

Didžiausia rizika yra Sinajaus pusiasalyje, kur gana laisvai veikia grupuotė „Islamno valstybė“, bet neatmetama, kad teroristai gali taikytis ir kitose Egipto vietose, ypač sostinėje Kaire.

Pernai Egiptą aplankė daugiau kaip 400 tūkst. britų. Egiptą dažnai renkasi ir Lietuvos turistai.

Egipto civilinės aviacijos ministerija skelbia pradėsianti papildomus skrydžius į Londoną, kad perkeltų oro uoste įstrigusius keleivius.

Egiptas: sprendimai politiškai motyvuoti

Egipto aviacijos agentūra politiškai motyvuotu pavadino oro bendrovių „Lufthansa“ ir „British Airways“ sprendimą sustabdyti savo skrydžius į Kairą.

„Visi Egipto oro uostai yra gerai apsaugoti. Saugumas ten viršija įprastus reikalavimus“, - sakė agentūros pirmininkas Sami al-Hifnawis. Skrydžių nutraukimas esą neturi nieko bendro su aviacija, o jo priežastys – politinės.

„Lufthansa“ savo skrydžius į Egipto sostinę šeštadienį nutraukė dėl saugumo priežasčių, tačiau detalesnių duomenų nepateikė. Sekmadienį bendrovė reisus į Kairą atnaujino.

Britų kompanija „British Airways“ paskelbė, kad skrydžių į Kairą nevykdys mažiausiai septynias dienas. Keleivių ir įgulų saugumas esą yra aukščiausias prioritetas.

Skrydžių nutraukimas reiškia nesėkmę šalies turizmo sektoriui, kuri po kelerių metų sąstingio vėl pamažu atsigauna. „Visuomet, kai Egiptas atsigauna, įvyksta dirbtinai sukelta krizė“, - pabrėžė S. al Hifnawis.

Britų užsienio reikalų ministerija atkreipia dėmesį į padidėjusį terorizmo pavojų aviacijoje.