Verslas

2019.07.21 08:28

Sausra didžiausią žalą padarė bulvėms, burokėliai ir morkos dar gali atsigauti

Lukas Blekaitis, ELTA2019.07.21 08:28

Sausra didžiausią žalą padarė bulvėms, svogūnams ir kopūstams, Eltai sakė Lietuvos daržovių augintojų asociacijos (LDAA) direktorė Zofija Cironkienė.

„Bulvėms, svogūnams, kopūstams, jų derliui padaryta didžiausia žala, o morkoms ir burokėliams dar yra laiko augti, tai žiūrėsime“, – sausros padarinius apibūdino Z. Cironkienė.

Pasak jos, jei išsilaikys pakankamai geri orai, tai gali ištaisyti padėtį morkoms ir burokėliams.

„Bulvėms kažkiek irgi, ypač ankstyvesniam derliui. Svogūnai vegetaciją savo didžiąją jau baigė, jie jau nedidės, iš tikrųjų bus smulkūs. Su kopūstais irgi daug problemų buvo. Dar laiko augti yra morkoms ir burokėliams“, – Eltai teigė LDAA direktorė.

Z. Cironkienė sakė, kad pastarasis lietus derliui padėjo, todėl panašaus oro tikimasi ir toliau.

Kaip ELTA jau rašė, hidrologinė sausra šalyje šiuo metu yra pasibaigusi, o geriausia situacija yra Vakarų Lietuvos upėse, Eltai šią savaitę nurodė Hidrometeorologijos tarnyba.

Kaip apžvalgoje nurodo Hidrometeorologijos tarnyba, šių metų birželis buvo šilčiausias nuo 1961 metų. Vidutinė oro temperatūra siekė 20,1 laipsnio šilumos, 12 dieną buvo pasiektas naujas birželio mėnesio karščio rekordas – 35,7 laipsnio šilumos. Buvo registruotos šešios tropinės naktys (kai oro temperatūra nakties metu nenukrinta žemiau 20 laipsnių karščio).

Birželio mėnesį vidutinis kritulių Lietuvoje buvo 33 mm. Daug kur jų kiekis neviršijo 30 mm ir tik 5 stotyse išmatuota daugiau nei 60 mm kritulių, nurodo tarnyba.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt