Verslas

2019.07.19 21:32

Užsiminė apie Astravo AE ateitį: priklauso nuo to, kaip reaguos Baltarusija

Aistė Valiauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba2019.07.19 21:32

Vos 50 kilometrų nuo Vilniaus statomos Baltarusijos atominės jėgainės Astrave ateitis, pasak Europos Komisijos vicepirmininko, priklauso nuo to, kaip Baltarusija reaguos į Europos Sąjungos (ES) streso testo rezultatus.

Vilniuje viešintis energetikos eurokomisaras Marošas Šefčovičius sako, kad nors rekomendacijos parengtos, Baltarusija į jas kol kas nereagavo. Kol negavo Baltarusijos atsakymų, ES nelaiko atominės saugia.

Lietuva, kaip ir kitos Baltijos šalys, yra sutarusios nepirkti elektros iš Astravo. M. Šefčovičius aiškina, kad Europa visada buvo Lietuvos pusėje, todėl dėl šio klausimo palaikys ją ir toliau.

„Manau, svarbiausia, kad darytume viską, kas mūsų galioje, kad būtų užtikrinti aukščiausi saugumo standartai. Mes glaudžiai dirbame su Lietuvos valdžia, suprantame ne tik Europos Sąjungos streso testų svarbą, bet ir kas seks po to. Buvo paskelbtos kelios rekomendacijos. Mes labai stengiamės, kad Baltarusijos valdžia parengtų veiksmų planą, kaip ji įgyvendins tas rekomendacijas. Į rekomendacijų sąrašą taip pat įtraukėme ESPO konvencijos rekomendacijas.

Manau, būtų sudėtinga pirkti elektros, jei jos iš Baltarusijos neperka Lietuva ir Lenkija. Iki šiol su Lietuva buvome solidarūs. Esu tikras, kad taip bus ir toliau.

Atominės jėgainės ateitis priklauso nuo to, kaip Baltarusija reaguos į rekomendacijas, kurias parengė atominės energetikos specialistai iš ES. Jie turi atsakyti ir parengti planą. Kol kas atsakymo nematėme. Kol to atsakymo nėra, ES nepriims sprendimo, kad ši atominė yra saugi“, – tikina energetikos eurokomisaras.

Plačiau – reportaže (nuo 7 min.):

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt