Naujienų srautas

Verslas2019.07.19 11:21

Politikos ir ekonomikos elitą sukviesiančiame Krynicos forume savo pranešimus skaitys ir Lietuvos politikai

LRT.lt 2019.07.19 11:21

Jau daugiau nei ketvirtį amžiaus organizuojamas Krynicos ekonomikos forumas – renginys, kuris pritraukia įtakingiausius Vidurio ir Rytų Europos politikos ir ekonomikos elito atstovus. Kaip ir anksčiau, šį rudenį vyksiančiame forume pranešimus skaitys ir Lietuvos atstovai.

Trims dienoms Krynica virsta žemyno politine ir ekonomine širdimi. Valstybės ir vyriausybės vadovai, ministrai ir parlamento nariai, verslininkai ir žymūs ekspertai susirenka spręsti šiandien aktualias problemas. Forumo dalyviai sutinka, kad juos supanti atmosfera ir natūralus šios unikalios vietos grožis padeda pasiekti tarpusavio supratimą ir tampa puikia derybų vieta.

Kaip atspindi šių metų pagrindinė forumo tema „Rytojaus Europa. Ką reiškia „stipri“?“, forume pagrindinis dėmesys bus skiriamas klausimams apie Senojo žemyno gyvavimą ateinančiais dešimtmečiais ir strategijoms, kurios Europos vyriausybėms turėtų padėti įsilieti į globalią sistemą.

Forumo svečias, prezidentas Valdas Adamkus teigia esąs įsitikinęs, kad artėjantis Krynicos forumas prisidės prie tolesnio sėkmingo Centrinės ir Rytų Europos bendradarbiavimo.

„Gera politinė ir ekonominė situacija visose Centrinės ir Rytų Europos šalyse yra svarbus klausimas mums visiems. Krynicos ekonomikos forumas padidina mūsų pasiryžimą bendradarbiauti. Be to, tai suteikia puikią galimybę prisidėti prie laisvos ir suvienytos Europos idėjos įgyvendinimo“, – teigia V. Adamkus.

Forume taip pat dalyvausianti prezidentė Dalia Grybauskaitė, kalbėdama apie Krynicos ekonomikos forumo svarbą, tvirtina, kad globalizacija nesuteikia galimybių laukti, todėl visoms valstybėms turėtų būti svarbi tarpusavio konkurencija, kuri paskatina pokyčius.

„Jeigu valstybė ar bendrovė nenori konkuruoti su kitais, ji greitai iškrenta iš žaidimo. Konkurencija paskatina vystymąsi. Galbūt prieš 12 ar 15 metų mūsų regiono gyventojai net negalėjo įsivaizduoti, kaip atrodo kompiuteris, o šiandien jais naudojasi ir mūsų anūkai“, – tvirtina D. Grybauskaitė.

Konferencijos organizatoriai džiaugiasi, kad renginys pritraukia beveik 5 tūkst. svečių iš viso pasaulio. Šiemet jie tikisi sulaukti rekordiškai daug lankytojų. Vidutiniškai daugiau kaip 40 proc. dalyvių atvyksta iš užsienio. Forumas tampa puikia arena pačioms įvairiausioms diskusijoms – nuo politikos ir verslo iki sporto ir kultūros klausimų.

Šių metų forumo programoje numatyti penki plenariniai posėdžiai ir daugiau kaip 200 pagal temas suskirstytų viešų ekspertų diskusijų. Delegatai diskutuos apie problemas, susijusias su verslu ir vadyba, investavimu ir plėtra, Europa ir pasauliu, makroekonomika, naująja ekonomika, valstybe ir reformomis, bendruomene ir tarptautine politika, saugumu, energetika ir inovacijomis.

Tradiciškai vyks ir Sveikatos apsaugos bei Regionų forumai. Iš visų apdovanojimų, neabejotinai kažkam atiteks ir „Metų žmogaus“ titulas. Praėjusiais metais šis apdovanojimas buvo įteiktas Lietuvos ministrui pirmininkui Sauliui Skverneliui.

Į 2019 m. rugsėjo 3–5 d. vyksiančios konferencijos programą įtraukti klausimai apie aktualiausias Lenkijos ir Europos problemas. Daug dėmesio bus skiriama naujoms komunikacijos priemonėms, pažangiausioms technologijoms, migracijai ir tarptautiniam saugumui. Rugsėjo pradžia Krynicoje be abejonės bus karšta, net jei kalnų oras šiemet ir bus šiek tiek labiau permainingas.

 

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi