Verslas

2019.07.19 11:15

„Boeing“ patyrė beveik 5 mlrd. JAV dolerių nuostolių

LRT.lt 2019.07.19 11:15

„Boeing“ patyrė 4,9 mlrd. JAV dolerių nuostolį padengdama išlaidas, susijusias su gamintojos orlaiviui „737 Max“ pritaikytais draudimais skristi, praneša BBC.

Tai stipriai sumažins pastarojo ketvirčio bendrovės pelną, apie kurį didžiausia lėktuvų gamintoja ketina paskelbti kitą savaitę.

„Boeing“ taip pat nurodė, kad „geriausias įvertinimas šiuo metu“ jai yra tai, kad orlaivį dar šiemet vėl bus leidžiama naudoti vykdant skrydžius.

Spalį Indonezijoje ir kovą Etiopijoje nukritus „Boeing 737 Max“ orlaiviams žuvo 346 žmonės.

Po šių katastrofų uždraudus skraidyti populiariausiems „Boeing“ orlaiviams, bendrovė šiuo metu patiria didžiausią krizę istorijoje.

Anot BBC, ekspertai patobulino šio modelio orlaivio valdymo sistemą ir atnaujino programinę įrangą.

Uždraudus skraidyti „Boeing 737 Max“, gamintoja sumažino jų gamybą nuo 52 iki 42 orlaivių per mėnesį.

Didžioji nuostolių padengimo sumos dalis bus skirta atlyginti „Boeing“ klientų nuostoliams, kuriuos jie patyrė dėl skrydžių laikų sutrikdymo ar atidėjimo.

Kaip teigia bendrovės „Boeing“ pirmininkas ir vadovas Dennis Muilenburgas, šis momentas įmonei yra svarbus, o labiausiai jiems rūpi jų „lėktuvais keliaujančių skrydžio įgulos narių ir keleivių saugumas“.

„Šio modelio apribojimai kelia nemažai sunkumų, o šio ketvirčio finansinė situacija atspindi dabartinius iššūkius ir įspėja apie būsimas finansines rizikas“, – nurodė D. Muilenburgas.

Anot „Boeing“, bendrovė ir toliau bendradarbiauja su aviacijos institucijomis ir stengiasi, kad „737 Max“ orlaiviui ir vėl būtų leista skraidyti. Tikimasi, jog tai padaryti pavyks ketvirtąjame 2019 m. ketvirtyje.

Tačiau realus laikas, kada lėktuvams ir vėl bus leidžiama skristi, gali skirtis nuo numatytos datos, rašo BBC.

„Boeing“ pridūrė, kad jei numatyta data keisis ir bus atidėta, tai ir vėl gali turėti įtakos bendrovės finansinei situacijai.

Ketvirtadienį JAV transporto sekretorė nurodė, kad Federalinė aviacijos administracija vykdo nuodugnų procesą ir orlaiviams skraidyti leis tik tada, kai įsitikins, jog tai saugu, rašo BBC.

Pranešus apie „Boeing“ pritaikytus mokesčius, bendrovės akcijos pakilo 2 proc.