Naujienų srautas

Verslas2019.07.18 16:11

Pataisos namuose veiks dviejų bendrovių cechai

Pataisos namuose įsikurs dviejų bendrovių cechai: Pravieniškėse veiks plastikinius gaminius gaminančios „Plastos“ cechas, o Alytuje dėl panašaus projekto susitarta su langų gamintojais WHS.

Kaip ketvirtadienį pranešė Teisingumo ministerija, artimiausiu metu planuojama pertvarkyti nuteistųjų įdarbinimu besirūpinančią įmonę „Mūsų amatai“ ir pasiūlyti darbą visiems dirbti galintiems nuteistiesiems.

Be minėtų įmonių, idėja vykdyti partnerystę ir „Mūsų amatai“ patalpose įrengti gamybines linijas susidomėjo dar kelios bendrovės.

„Džiaugiamės, kad Lietuvos pramonės įmonės atsiliepė į pasiūlymą kurti cechus pataisos įstaigų patalpose ar ten veikiančiuose „Mūsų amatų“ filialuose, – sako teisingumo ministras Elvinas Jankevičius. – Vienas svarbiausių tokios partnerytės privalumų – nuteistasis net tik išmokomas amato, bet atlikęs bausmę gali įsidarbinti toje pačioje įmonėje.“

Teisingumo ministerija parengė ir artimiausiu metu planuoja Vyriausybei teikti Bausmių vykdymo kodekso pataisas, kad būtų išspręsta nuteistųjų motyvacijos dirbti problema ir pataisos įstaigose būtų daugiau dirbti norinčių asmenų.

Bus siekiama kiekvienam dirbti galinčiam asmeniui pasiūlyti darbinę veiklą, nustatomas minimalus valandų skaičius per mėnesį, o atsisakiusieji dirbti prarastų teisę būti skatinami, trumpam išleidžiami už pataisos įstaigos teritorijos ribų ar perkeliami į pusiaukelės namus.

Neturintieji teisės be sargybos išvykti už pataisos įstaigos teritorijos ribų galėtų dirbti tik pataisos įstaigos viduje ir valstybės įmonėje „Mūsų amatai“.

Numatoma, kad įmonės „Mūsų amatai“ veikla pirmiausia turi būti orientuota į bausmių vykdymo sistemos įstaigų vidinių poreikių tenkinimą – skalbimas, maisto gaminimas, inventoriaus gamyba, remonto darbai, kad nuteistieji prisidėtų prie savo išlaikymo išlaidų mažinimo.

Šiuo metu iš 5,6 tūkst. bausmę pataisos įstaigose bausmę atliekančių asmenų dirba apie 1,3 tūkstančio.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi