Naujienų srautas

Verslas2019.07.18 14:20

Už kartelį Vilniaus kapinių priežiūros pirkime – 0,4 mln. eurų baudų

BNS 2019.07.18 14:20

Įmonių grupės „City Service SE“ bendrovės su konkurente įmone „Naujininkų ūkis“ nubaustos už draudžiamą susitarimą Vilniaus miesto kapinių priežiūros paslaugų viešajame pirkime. Iš viso skirta baudų už 412,1 tūkst. eurų, pranešė Konkurencijos taryba.

Informaciją apie galimą pažeidimą Konkurencijos taryba skelbia gavusi iš Vilniaus miesto savivaldybės, kuri 2018 metų gegužės 31 dieną paskelbė viešąjį konkursą miesto kapinių priežiūros paslaugoms pirkti. Iš keturių pasiūlymus pateikusių dalyvių savivaldybė atmetė du, įtarusi, kad konkurentės „Mano aplinka“ ir „Naujininkų ūkis“ galėjo būti sudariusios draudžiamą susitarimą.

Konkurencijos taryba teigia išsiaiškinusi, kad „Mano aplinka“ ir „Naujininkų ūkis“, padedant „City Service Engineering“, siekdamos apriboti konkurenciją sudarė kartelį: susitarė pateikti suderintus komercinius pasiūlymus, įskaitant paslaugų kainas, ir konkurse tik imitavo konkurenciją.

Taryba bendrovėms „City Service SE“, „Mano Būsto priežiūra“, „City Service Engineering“ ir „Mano aplinka“, sudarančioms vieną ekonominį vienetą, skyrė solidarią 381,1 tūkst. eurų baudą, o bendrovei „Naujininkų ūkis“ – 31 tūkst. eurų baudą.

Konkurencijos taryba taip pat nagrinėjo bendrovės „Ecoservice“, dalyvavusios minėtame pirkime, veiksmus, tačiau nesurinkusi pakankamai duomenų dėl dalyvavimo draudžiamame susitarime, tyrimą jos atžvilgiu nutraukė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi