Verslas

2019.07.18 14:49

Pristatė, kokias paslaugas ir nuolaidas gaus Šeimos kortelių savininkai

Domantė Platūkytė, LRT.lt2019.07.18 14:49

Ketvirtadienį vykusioje spaudos konferencijoje buvo pristatyti Šeimos kortelės partneriai ir pradinis nuolaidų paketas. Šiuo metu jau galima registruotis ir užsisakyti korteles, tai padarė daugiau kaip 2 tūkst. žmonių.

Prie iniciatyvos prisijungė partneriai parodų ir kongresų centras „Litexpo“, prekybos tinklas „Maxima“ ir biuro prekių parduotuvė „Officeday“.

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis teigė, kad šiuo metu jau galima registruotis ir užsisakyti korteles. Jomis bus galima naudotis nuo rugsėjo pirmosios.

Pirmiausia, sako ministras, reikia sutikti su duomenų apsaugos taisyklėmis, o tada – pateikti prašymą dėl kortelės. Asmuo turi sutikti, kad bus naudojami jo asmens duomenis, net jei tai daro jam paslaugą, aiškina L. Kukuraitis.

Ministras džiaugiasi, kad kai kurie verslai patys rodo iniciatyvą ir tikisi, kad ir kiti verslininkai taip pat apsvarstys tokią galimybę. Anot jo, tai tik laiko klausimas, kada didžioji dalis verslininkų bus iniciatyvos dalyviais.

Šeimos kortelių turėtojams suteikta 50 proc. nuolaida laikytis paskutinėse parodų dienose ir 20 proc. nuolaidą dienos pietų pasiūlymui „Litexpo“ patalpose veikiančioje kavinėje.

„Maxima“ Šeimos kortelės turėtojams sudaro sąlygas sukaupti dvigubai daugiau „Maximos“ pinigų „Ačiū“ kortelėje nei klientams, kurie naudojasi standartine lojalumo programa. Šiais pinigais bus galima padengti 99 proc. pirkinių vertės „Maximoje“.

Biuro ir kanceliarinių prekių parduotuvė „Officeday“ gausioms ir neįgalius vaikus prižiūrinčioms šeimoms suteiks 30 proc. nuolaidą kanceliarinėms ir mokyklinėms prekėms ištisus metus.

Šiuo metu beveik 2,5 tūkst. žmonių jau yra pateikę prašymus gauti Šeimos kortelę.

Šeimos kortelės įstatymas įsigaliojo nuo liepos pirmosios dienos, tačiau gausios ar neįgalius vaikus auginančios šeimos joms numatytomis nuolaidomis pasinaudoti dar negalėjo – Socialinės apsaugos ir darbo ministerija dar derėjosi su verslu. Anksčiau ministras Linas Kukuraitis yra sakęs, kad korteles šeimos turėtų gauti nuo rugpjūčio vidurio.

Šeimos kortelėmis galės naudotis gausios ir neįgalius vaikus auginančios šeimos. Šeimos kortelė garantuoja specialias lengvatas, paslaugas, privilegijas ar nuolaidas prekėms bei renginiams. Šeimos kortelės turėtojai įgyja galimybę naudotis vienkartinėmis ar daugkartinėmis kortelės partnerių nuolaidomis tiek viešajame, tiek privačiajame sektoriuje.

Kas gaus Šeimos korteles?

Šeimos kortelėmis galės naudotis gausios ir neįgalius vaikus auginančios šeimos. Gausi šeima – tai tokia šeima, kurioje auga 3 ir daugiau vaikų, įvaikių ar globotinių iki 18 metų amžiaus. Į gausios šeimos gretas patenka ir pilnamečiai vaikai iki 24 metų, jei jie nedirba, neturi savo vaikų ir mokosi bendrojo ugdymo mokykloje, profesinėje mokykloje pagal formaliojo ugdymo programą pirmajai kvalifikacijai įgyti ar studijuoja aukštojoje mokykloje pagal nuolatinės studijų formos programą.

Gausioje šeimoje gali būti du tėvai ar vienas iš tėvų. Jei pora išsiskiria, gausios šeimos statusas lieka tam iš tėvų, su kuriuo teismo sprendimu lieka gyventi 3 ir daugiau vaikų. Jeigu išsiskyręs asmuo su vaikais sukuria naują šeimą su asmeniu, kuris taip pat turi vaikų, vaikų skaičius šeimoje yra vertinamas bendrai.

Neįgalųjį slauganti ar prižiūrinti šeima – tokia šeima, kurioje tėvai globoja teismo neveiksniu pripažintą vaiką ar prižiūri, slaugo neįgalų ar 55 proc. ir mažesnį darbingumą turintį vaiką. Vaikas gali būti pilnametis, bet jis turi gyventi su tėvais.

Šeimai išduodama 1 nemokama kortelė, kuria galės naudotis visi nariai. Iš viso Lietuvoje ketinama išdalyti apie 70 tūkst. Šeimos kortelių. Jos galios visoje šalyje.

Populiariausi