Naujienų srautas

Verslas2015.07.13 09:15

A. Tsipras: kreditorių susitarimas dėl finansinės pagalbos Atėnams turi gerbti graikus

BNS 2015.07.13 09:15

Graikijos premjeras Alexis Tsipras sekmadienį pareiškė, kad jo šalis nori finansinio gelbėjimo paketo iš euro zonos, tačiau tik tokio, kuris gerbtų Graikijos žmones.

Graikijos premjeras Alexis Tsipras sekmadienį pareiškė, kad jo šalis nori finansinio gelbėjimo paketo iš euro zonos, tačiau tik tokio, kuris gerbtų Graikijos žmones.

Kalbėdamasis telefonu su JAV iždo sekretoriumi Jacobu Lew, A. Tsipras sakė, kad Graikija pademonstravo norinti susitarimo, nurodė vienas vyriausybės šaltinis ir pranešė valstybinė naujienų agentūra ANA.

Premjeras sakė J. Lew, kad įgyvendinama sutartis turėtų būti tokia, kuri „gerbia Graikijos žmones ir visas jų aukas, sudėtas per pastaruosius penkerius metus“.

Nei šaltinis vyriausybėje, nei ANA nepaskelbė, koks buvo J. Lew atsakymas, bet JAV Iždo departamento atstovė Whitney Smith (Vitni Smit) sakė, kad sekretorius „pabrėžė, jog siekiant atkurti pasitikėjimą reikia pademonstruoti, kad programa bus įgyvendinama ir kad bus imtasi priemonių užtikrinti sutarties tvarumą“.

„Sekretorius Lew pabrėžė, kad Graikijos, Europos ir pasaulio ekonomikos interesus labiausiai atitiktų visų šalių susitarimas dėl konstruktyvios išeities, kuri nukreiptų Graikija keliu į būtinas reformas, taip pat skolų tvarumą ir augimą euro zonoje“, – pridūrė W. Smith.

J. Lew ne kartą yra išsakęs komentarų apie debatus euro zonoje dėl Graikijos krizės, ragindamas skolintojus išnagrinėti galimybes restruktūrizuoti milžinišką Atėnų skolų naštą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi