Naujienų srautas

Verslas2019.07.16 17:16

Kauno savivaldybė už 14,3 mln. eurų prie Ąžuolyno statys lengvosios atletikos maniežą

Kauno savivaldybė paskelbė architektūrinį konkursą 14,3 mln. eurų vertės lengvosios atletikos maniežui projektuoti.

Pastatas turėtų iškilti šalia Ąžuolyno, tarp rekonstruojamo S. Dariaus ir S. Girėno stadiono ir Lietuvos sporto universiteto.

„Lengvosios atletikos maniežas yra būtinas infrastruktūros objektas stadione organizuojant aukščiausio lygio lengvosios atletikos varžybas – sportininkų apšilimui prieš varžybas“, – BNS sakė Kauno vicemeras Andrius Palionis.

Manieže bus įrengta infrastruktūra, skirta skirtingoms lengvosios atletikos šakoms. Čia sportininkai galės treniruotis ir šaltuoju metų laiku bei tuomet, kai stadione vyks renginiai.

Pasak jo, parengti projektą ir gauti statybos leidimą konkurso nugalėtojas turės per dvejus metus ir tik tuomet bus skelbiamas rangos viešųjų darbų pirkimas. Todėl šiuo metu nėra aišku, kada maniežas galėtų būti pastatytas.

„Profesionalų sportininkų ir mėgėjų poreikius patenkinti miestas ketina suprojektuodamas ir pastatydamas naują, šiuolaikišką, funkcionalų, draugišką aplinkai lengvosios atletikos maniežą su požemine automobilių saugykla“, – rašoma konkurso dokumentuose.

Pasak savivaldybės, tokiu būdu bus suformuotas pilnas sporto ir kultūros kompleksas, kuris turėtų tapti „viena svarbiausių vietų sportui ir kultūrai ne tik Kaune, bet ir visoje Lietuvoje“.

Šiuo metu vietoje, kur yra numatytas maniežas, yra lengvosios atletikos treniruočių aikštelė, tačiau ja sportininkai naudotis gali tik vasarą.

Architektūrinis konkursas vyks iki spalio pradžios. Pirmųjų trijų konkurso vietų laimėtojams bus skiriamos atitinkamai 10, 7 ir 4 tūkst. eurų premijos.

Šalia bus projektuojama apie 14 metrų aukščio automobilių saugykla, kurioje tilps 140 transporto priemonių, numatyta, kad ji galėtų būti naudojama visai sporto komplekso veiklai.

Planuojama, kad Lengvosios atletikos manieže galėtų sportuoti apie 500 lengvaatlečių ir treniruotųsi futbolininkai, krepšininkai, regbininkai, tenisininkai. Kiekvieną dieną jame galėtų lankytis apie 700 žmonių.

Šio maniežo statybos buvo suplanuotos drauge su šalia esančių sporto halės bei stadiono rekonstrukcija.

Kauno sporto halę už 9,3 mln. eurų sporto halę rekonstruoja bendrovė „Versina“. Darbus numatyta baigti iki 2020 metų vasaros.

S. Dariaus ir S. Girėno stadioną už 34,95 mln. eurų rekonstruoja Turkijos statybų bendrovė „Kayi Construction“. Darbus planuojama baigti 2020 metų pavasarį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi