Naujienų srautas

Verslas2019.07.16 16:41

Įvertino Nausėdos kvietimą dėl lenkiško banko: būtų naudinga tiek rinkos dalyviams, tiek vartotojams

LRT.lt 2019.07.16 16:41

Lietuvos bankų asociacijos prezidentas Mantas Zalatorius palaiko prezidento Gitano Nausėdos iniciatyvą pakviesti lenkiško kapitalo banką į Lietuvą.

Prezidentas G. Nausėda po susitikimo su prezidentu Andrzejumi Duda atskleidė, kad pakvietė Lenkijos banką pradėti vystyti veiklą Lietuvoje. G. Nausėda sakė, kad konkurencija šiuo metu Lietuvoje veikiantiems bankams būtų naudinga žmonėms.

„Pakviečiau ir ponas prezidentas pažadėjo perduoti atsakingiems žmonėms mūsų kvietimą lenkiškam bankui pasirodyti Lietuvos rinkoje, nes didesnė konkurencija šiuo metu esantiems trims – keturiems pagrindiniams rinkos dalyviams būtų tikrai naudinga pirmiausia Lietuvos žmonėms, Lietuvos vartotojams“, – teigė G. Nausėda.

LRT.lt atsiųstame komentare M. Zalatorius teigia, kad aktyvesnis Europos Sąjungos bankų dalyvavimas Lietuvos finansų sistemoje tik dar labiau sustiprintų sektorių ir būtų naudingas tiek rinkos dalyviams, tiek vartotojams.

„Lenkija yra ne tik viena svarbiausių mūsų šalies prekybos, bet ir strateginių partnerių, tad glaudesnis bendradarbiavimas finansų srityje būtų logiška šios partnerystės tąsa. Siekis Lietuvos finansų sektorių padaryti dar geresniu ir efektyvesniu yra išties sveikintinas.

Pastebime tendenciją, kad Europoje veikiantys bankai vis labiau konsoliduojasi ir veikia keliose valstybėse. Lietuvos finansų sistemai būtų naudinga, jei finansų institucijos galėtų veikti skirtingose jurisdikcijose, o nacionaliniai barjerai sumažėtų“, – LRT.lt atsiųstame komentare sakė M. Zalatorius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi