Naujienų srautas

Verslas2019.07.16 13:35

Lietuvos paštas taps siuntų iš Kinijos logistikos centru Europoje

LRT.lt 2019.07.16 13:35

Pasirašytas susitarimo memorandumas dėl glaudesnio Lietuvos pašto ir Kinijos pašto bendradarbiavimo. Juo buvo sutarta dėl naujo maršruto – pašto siuntų transportavimo geležinkeliais nuo Chongqing miesto Kinijoje iki Vilniaus – vystymo.

Šiuo maršrutu pašto krovinius Lietuvos paštas gabens bendradarbiaudami su „Lietuvos geležinkelių“ grupės bendrove „LG CARGO“. Memorandumą 2018 m. balandžio mėnesį pasirašė LR Susisiekimo Ministerija ir Kinijos Valstybinio Pašto Biuras.

Toks pašto siuntų pervežimo būdas leis siuntas iš Kinijos Lietuvai gauti tiesiogiai, be logistikos tarpininkų, be to, Lietuvos paštas taps tokių siuntų logistikos centru Europoje ir Kinijos pašto siuntas pristatys kitiems Europos šalių paštams. Pirmasis bandomasis vagonas su pašto siuntomis iš Kinijos geležinkeliu buvo išsiųstas liepos 13 d. Projektui pasiteisinus, planuojamas reguliarus kassavaitinis konteinerių su pašto siuntomis transportavimas iš Kinijos į Lietuvą.

Šiuo metu visos e-komercijos prekės iš tokių platformų, kaip „Aliexpress“, Europą pasiekia oro paštu, nes tai – greičiausias siuntų pristatymo iš Kinijos būdas, tačiau oro transporto saugumo reikalavimams griežtėjant bei norint sumažinti aplinkos taršą ir transportavimo kaštus, Kinijos paštas yra užsibrėžęs didelę dalį e-prekybos siuntų gabenti geležinkeliais.

Pagal planuojamas projekto apimtis tik maža dalis siuntų, atvežtų iš Kinijos į Lietuvą geležinkeliu, bus skirta gavėjams Lietuvoje – didžiąją dalį siuntų Lietuvos Paštas iš Vilniaus pristatys kitiems Europos Paštų operatoriams, kad jie galėtų siuntas pristatyti galutiniams gavėjams savo šalyse. Tai reiškia, kad Lietuvos paštas galės atsisakyti logistikos partnerių iš užsienio paslaugų ir pats monetizuoti šį logistikos procesą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi