Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

Dėl Graikijos sekmadienį derėsis euro zonos lyderiai

ELTA, BNS 2015.09.08 13:45

Euro zonos finansų ministrai sekmadienį Briuselyje tęs derybas dėl finansinės paramos Graikijai, praneša BBC.

Euro zonos finansų ministrai sekmadienį Briuselyje tęs derybas dėl finansinės paramos Graikijai, praneša BBC.

Šeštadienį 9 valandas trukusios derybos rezultatų nedavė, o Nyderlandų finansų ministras Jeroenas Dijsselbloemas teigė, kad derybos vyksta sunkiai.

Ministrai skeptiškai vertina Atėnų pažadus vykdyti griežtas taupymo priemones. O laiko paruošti veiksmingą planą ir pateikti jį Europos lyderiams, kurie rinksis Briuselyje vėliau sekmadienį, – lieka mažai.

„Išsamiai diskutavome dėl graikų pasiūlymų. Aptarėme patikimumo ir pasitikėjimo problemas ir, be abejo, finansines problemas. Tačiau diskusijų dar nebaigėme“, – žurnalistams sakė J. Dijsselbloemas, kuris pirmininkauja finansų ministrų Euro grupei.

„Vis dar itin sunku, tačiau darbas vyksta“, – teigė ministras.

„The Associated Press“ cituoja anonimu panorėjusį likti Europos Sąjungos (ES) pareigūną, pasak kurio kreditoriai iš Graikijos vyriausybės tikisi „konkretesnių įsipareigojimų“, nes prieš tai Graikija delsė pateikti savo pasiūlymus.

Graikijos ekonomikos ministras Giorgos Stathakis pranešė, kad parlamentarai iš valdančiosios „Syriza“ partijos, kurie nepritaria finansinės paramos politikai, turėtų užleisti savo vietas parlamente kitiems.

Šešiolika iš 149 „Syriza“ parlamentarų, tarp jų ir du ministrai, neparėmė vyriausybės per balsavimą šeštadienį, kad suteiktų premjerui Alexiui Tsiprui mandatą derėtis dėl finansinės paramos. Dar 15 partijai priklausančių parlamentarų, tarp kurių – ir du viceministrai, parašė laišką vyriausybei, kuriame pareiškė neparemsiantys naujų taupymo priemonių per balsavimą.

EVT dėl Graikijos atšauktas, susitiks tik euro zonos lyderiai

Europos vadovų tarybos (EVT) pirmininkas Donaldas Tuskas sekmadienį pranešė, kad atšaukia EVT, o dėl finansinės pagalbos spręs tik euro zonos lyderiai.

Tai D. Tuskas pranešė savo „Twitter“ paskyroje.

„Aš atšaukiau EVT šiandien. Euro zonos viršūnių susitikimas prasidės 16 val. (17 val. Lietuvos laiku) ir truks tol, kol mes užbaigsime derybas su Graikija“, - rašoma D.Tusko paskyroje.
 
Euro zonos viršūnių susitikime dalyvaus ir Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, kuri šią savaitę teigė, kad yra 50 proc. tikimybė, jog derybos su Graikija bus sėkmingos.
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi