Naujienų srautas

Verslas2019.07.16 11:51

„Lietuvos geležinkeliai“ kreipėsi į teismą dėl Viešųjų pirkimų tarnybos ataskaitos

Valstybės valdomi „Lietuvos geležinkeliai“ kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą, kurio prašo pripažinti Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) patikrinimo ataskaitą neteisėta ir ją panaikinti.

Grupė praneša, kad patikrinimo ataskaitoje VPT paskelbė, kad „Lietuvos geležinkelių“ grupės įmonės – krovinių vežimo bendrovė „LG CARGO“, riedmenis remontuojantis Vilniaus lokomotyvų remonto depas (VLRD) ir infrastruktūros statybos bendrovė Geležinkelio tiesimo centras (GTC) – turi būti perkančiosios organizacijos.

„Lietuvos geležinkeliai“ nesutinka su tokiu VPT vertinimu, nes minimų antrinių bendrovių veikla nėra skirta specialiai viešųjų interesų tenkinimui, todėl neatitinka Viešųjų pirkimų įstatyme nurodytų požymių ir negali būti kvalifikuojamos perkančiosiomis organizacijomis“, – teigia „Lietuvos geležinkeliai“.

Grupės teigimu, „LG CARGO“, VLRD ir GTC veikia įprastinėmis konkurencinėmis sąlygomis, siekia pelno ir prisiima savo veiklos nuostolius, todėl šių bendrovių vykdoma veikla yra „akivaizdžiai pramoninio ir komercinio pobūdžio“.

Pasak „Lietuvos geležinkelių“, pavertus šias bendroves perkančiosiomis organizacijomis, jos turėtų blogesnes galimybes konkuruoti, o galiausiai kiltų grėsmė šių bendrovių išlikimui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi