Naujienų srautas

Verslas2019.07.15 08:20

Viešbučio „Best Western“ valdytoja ginčija „k18B“ statybas

BNS 2019.07.15 08:20

Vilniaus viešbučio „Best Western“ pastato valdytoja ginčija šalia jo, Konstitucijos prospekte, statomo biurų ir viešbučio komplekso „k18B“ statybos teisėtumą. Bendrovės atstovų teigimu, statybos vyksta be gretimo sklypo savininkų sutikimo.

Vilniaus miesto apylinkės teismo atstovė Rimantė Kraulišė BNS pranešė, kad bendrovė „Liuks NT“ prašo teismo panaikinti statybos leidimą, nes jos teisės galėjo būti pažeistos dėl įstatymuose numatytų atstumų nesilaikymo. Anot jos, sulaukus Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos atsiliepimo ir bylos šalių įrodymų apie atliktus statybos darbus, teismas spręs, kuris teismas nagrinės bylą.

„Best Western“ pastato valdytojos „Liuks NT“ atstovas Egidijus Dargevičius BNS teigė, jog įmonė dar vasarį, prieš statybos leidimo išdavimą, savivaldybę informavo, kad nėra pritarusi statyboms. Pasak jo, toks gretimo sklypo savininkų sutikimas būtinas.

„Mūsų teisės pažeistos buvo tik tada, kai buvo išduotas statybos leidimas. Todėl ir kreipėmės į teismą. Statytojas turi vadovautis Statybos techniniu reglamentu, konkrečiai įgyvendinti visas procedūras, kurių viena – gauti kaimynų sutikimus, kad nebūtų pažeisti jų interesai. Detalusis planas patvirtintas esant neva viešajam interesui ir išskirtinei urbanistinei situacijai, bet viešasis interesas turi apimti visus miestelėnus“, – BNS sakė jis.

E. Dargevičiaus teigimu, savivaldybė neturėjo išduoti statybos leidimo, kol teisme vyksta ginčai dėl bendrojo plano nuostatos, leidžiančios kai kuriems projektams taikyti išimtis, teisėtumo.

„Čia iš esmės klausimas yra viešo intereso, ar tikrai galima taip statyti apeinant viešą interesą, dar kai yra teismo sprendimas, kuris aiškiai pasako, kad negalima išduoti statybos leidimo, nes iš pradžių turi būti patvirtintas bendrasis planas“, – kalbėjo verslininkas.

Anot E. Dargevičiaus, bendrovė Vilniaus apygardos administraciniam teismui neseniai apskundė ir Statybos inspekcijos išvadą, kad statyboms kaimynų pritarimas nebuvo būtinas.

„Žemės savininkai esame dviese: mes ir valstybė. Manau, kad valstybinė institucija nesigilino labai stipriai, bet tiesą pasakius, nežinau ir nenoriu už juos kalbėti“, – sakė E. Dargevičius.

Jis tvirtino, kad su projektą plėtojančio investicijų bendrovės „Lords LB Asset Management“ fondo atstovais bendros kalbos rasti nepavyko. Tuo metu, anot jo, greta „Best Western“ vykstanti intensyvi naujų viešbučių plėtra bendrovei neigiamos įtakos neturės.

„Nereikia ieškoti sąmokslo teorijų. Pasikartosiu, labai džiaugiuosi už miestą, kuriame atsiranda naujų viešbučių, ir už kolegas, kurie vysto puikius projektus. Ilguoju laikotarpiu neigiamos įtakos neturi, o trumpuoju, jeigu ir turės... Mano karjeroje tai jau trečias toks viešbučių bumas, jau du mačiau ir galiu pasakyti, kad nėra ko gąsdintis“, – sakė jis.

Projektą plėtojančio fondo bendrovės „Investmira“ direktorius Marius Žemaitis BNS teigė esąs įsitikinęs, kad „k18B“ statybos vyksta teisėtai.

„Institucijos anksčiau ne kartą svarstė, tikrino ir patvirtino, kad projektas vystomas pagal reikalavimus. Dėl galimybės statyti objektą balsavo ir Vilniaus miesto taryba, atliktas papildomas vietos lygmens planavimas. Visuose šiuose etapuose aktyviai dalyvavo visuomenė, o teisminį procesą inicijuojantis subjektas per planavimo ir projektavimo etapą nereiškė jokių pastabų ar prieštaravimų“, – BNS teigė jis.

Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis BNS sakė, kad statybos leidimas išduotas teisėtai, savivaldybė privalėjo jį išduoti, net ir vykstant ginčams dėl bendrojo plano.

Anot P. Poderskio, komplekso projektą tikrino ir kitos institucijos – visos pritarė statybos leidimo išdavimui. Tuo metu „Liuks NT“ pretenzijų savivaldybė, anot jo, negavo.

„Tikimės, kad šis privatus ginčas tarp gretimų teritorijų valdytojų išsispręs taikiai. Teismui skundą pateikęs subjektas pastabų nereiškė nei detaliojo plano, nei projektinių pasiūlymų viešo pristatymo metu, neskundė šių etapų iki leidimo išdavimo. Skundas pateiktas, kai jau visi pritarė ir buvo išduotas statybos leidimas“, – sakė jis.

Statybos leidimas investicijų bendrovės „Lords LB Asset Management“ fondo plėtojamam daugiau nei 50 mln. eurų vertės kompleksui išduotas šių metų kovą. Netrukus fondas pradėjo ir biurų bei 210 kambarių viešbučio „Radisson Red“ statybą. Jas tikimasi baigti 2021 metais.

„Liuks NT“ valdo keturių žvaigždučių 114 kambarių viešbučio „Best Western“ pastatą, o viešbučio operatorė yra įmonė „Naujasis Vilnius“. Abiejų bendrovių pagrindinis akcininkas yra Zigmantas Dargevičius, per įmonę „Liuks“ valdantis ir Kauno viešbutį „Best Western“, ir viešbučius „Best Baltic“ Kaune, Druskininkuose, Palangoje ir Panemunėje.

Birželį Statybos inspekcija konstatavo, jog statybos leidimas „k18B“ plėtrai išduotas teisėtai. Patikrinimą ji atliko po to, kai jai informaciją persiuntė Generalinė prokuratūra.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi