Verslas

2019.07.14 16:31

Klaipėda ieškos būdų, kaip geriau pritaikyti vasaros estradą

Erika Alonderytė, BNS2019.07.14 16:31

Klaipėda planuoja atnaujinti vasaros koncertų estradą – savivaldybė prašys architektų pateikti idėjų, kaip geriau pritaikyti šiuo metu retai naudojamą estradą.

„Kol kas mes patys dar nežinome, ko mes norime, kviesime architektus teikti pasiūlymus, ką galima ten pamatyti naujo. Ji šimtą metų yra tokia, kokia yra, dabar ieškosime geriausio varianto, kad tiktų visiems, ką ten galima pakeisti“, – BNS sakė savivaldybės Viešųjų ryšių specialistas Vitalijus Čiapas.

Savivaldybė šią savaitę paskelbė 12 tūkst. eurų vertės estrados projekto konkurso organizatoriaus pirkimą. Jo laimėtojai turės surengti architektūrinės idėjos konkursą.

Anot savivaldybės Investicijų ir ekonomikos departamento direktoriaus Ričardo Zulco, taip siekiama spręsti pagrindinę problemą – mažą estrados panaudojimą.

„Kiek bebūtų daroma marketinginių priemonių, ji naudojama kelis kartus metuose, vasaros sezono metu. (...) Du-trys renginiai – grupės SEL koncertas, chorų festivalis ir viskas“, – BNS sakė R. Zulcas.

Anot jo, kasmet estradą reikia išlaikyti, tai brangiai kainuoja – šiemet jo aplinkos priežiūrai bei infrastruktūros remontui skirta 50 tūkst. eurų.

Prieš kelerius metus miesto valdžia atliko estrados panaudojimo galimybių studiją. Tuomet galvota apie sporto aikštynų įrengimą, tačiau kilus visuomenės nepasitenkinimui, nuspręsta estrados panaudojimą svarstyti dar kartą.

„Vasaros estrados dalis, kur atliekami koncertai, kaip ir nekintama, o viskas aplinkui ją, aikštynai, sėdimos vietos gali būti naujai interpretuojamos ir galimybių studija bus pridėta ir ten bus nurodyta, ko miestas pageidautų, bet neapsiribotų vien tais norais ir architektai pamėgintų įžvelgti, ką tame objekte, toje teritorijoje įmanoma padaryti“, – sakė R. Zulcas.

Kol kas neaišku, kada galėtų prasidėti konkretūs darbai ir kiek lėšų savivaldybė pasirengusi investuoti.

Architektūrinius pasiūlymus tikimasi gauti šių metų pabaigoje.

Išbaigtos amfiteatro formos Klaipėdos vasaros estrada pastatyta 1983 metais. Ją statant sovietmečiu buvo sunaikinta senoji prieškario laikų šaudykla su pylimais, grioviais ir statiniais iš plytų ir betono. Kai kurių jų liekanų yra išlikę iki šiol.

Estradoje rengiami festivaliai, koncertai ir kiti renginiai. Joje vyko ir pirmieji daugiatūkstantiniai Sąjūdžio mitingai, roko maršai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt