Naujienų srautas

Verslas2019.07.12 14:43

„Easyjet“ darbuotojai šį mėnesį planuoja dviejų savaičių trukmės streiką

ELTA 2019.07.12 14:43

Didžiosios Britanijos profsąjunga „Unite“ ketvirtadienį paskelbė, kad oro linijų „Easyjet“ keleivių registracijos darbuotojai Stanstedo oro uoste šį mėnesį streikuos dvi savaites – darbuotojai reikalauja panašių algų, kokios išmokamos kitose bendrovėse, dirbančiose tame pačiame oro uoste, praneša „Euronews“.

Profsąjunga „Unite“, kovojanti už darbuotojų teises darbo vietoje, atstovauja 43 keleivių aptarnavimo agentams, besidarbuojantiems „Stobart Aviation Services“ – bendrovė yra pasirašiusi sandorį su „Easyjet“ Stanstedo oro uoste. Streikas per įtemptą vasaros atostogų sezoną prasidėtų liepos 25 dieną ir vyktų serijomis iki rugpjūčio 27 dienos, pranešime skelbia Didžiosios Britanijos ir Airijos didžiausia profsąjunga.

„Easyjet“ pranešė, kad jei prasidėtų streikas, oro linijos turi nenumatytų atvejų planą, jog nenukentėtų keleiviai.

„Stobart Aviation Services“ bendradarbiauja su „Unite“ ir jos atstovais, kad susitartų su profsąjunga dėl darbuotojų pripažinimo Stanstedo oro uoste, sakė „Stobart“ pranešime, pridurdami, jog jau turi nenumatytų atvejų planus. „Mes ir toliau dirbsime su „Unite“, kad pasiektume sutarimą“, – sakė bendrovės atstovai.

„Žemas algas gaunantys darbuotojai vieningai sutarė streikuoti dėl bendrovės atsisakymo mokėti panašias algas, kaip ir kitiems Stanstedo darbuotojams, dėl atsisakymo pripažinti „Union“ kaip profsąjungą kolektyvinių derybų tikslams, ir dėl sutartinių santykių nutrūkimo“, – teigė „Unite“.

Pagrindinė problema, kuria nepatenkinti darbuotojai – kitose bendrovėse asmenys, dirbantys tą patį darbą, gauna 20 procentų didesnes algas, tvirtina „Unite“. Šalia kitų problemų, darbuotojams nebūdavo parūpinama geriamo vandens dirbant ilgas pamainas.

„Unite“ teigia kalbėjusi su „Stobart Aviation Services“ praeitą savaitę – „Stobart“ atkerta, kad algų pakėlimui lėšų nebus iki kitų metų. „Nepaisant to, kad susitarimas buvo išsiųstas prieš savaitę, bendrovė atsakė tik vakar, sakydama, jog susitarimą peržvelgs“, – tikino „Unite“ atstovai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi