Naujienų srautas

Verslas2019.07.12 18:53

Inžinierių šeima nepabūgo gimtinėje auginti šilauogių: ūkininkavimą derina su darbais sostinėje

Jauni, entuziazmo gyventi ir dirbti kaime nepraradę žmonės – retenybė. Būtent tokie yra ir Vaida bei Mantvydas Strumskiai, kurie gyvenimą kaime, gamtos apsuptyje, sėkmingai derina su darbais sostinėje. Inžinerinius išsilavinimus turintys ir pagal specialybę Vilniuje dirbantys Strumskiai jau penktus metus šalia namų puoselėja ir pusantro hektaro šilauogyną.

Gyvenimas kaime sostinėje dirbti netrukdo

Jau penktus metus Vaida ir Mantvydas Strumskiai augina šilauoges. Kelerius metus bandė tai daryti nuotoliniu būdu, tačiau suprato, kad tai nėra geriausias sprendimas ir pasiryžo grįžti į tėvų žemę Biržų rajone.

Vaida kilusi nuo Biržų, Mantvydas nuo Rokiškio pusės, todėl jiems gyvenimas mažesniame miestelyje, kaime ne kliūtis siekti savo užsibrėžtų tikslų. Strumskiai yra baigę inžinerines studijas ir dirba pagal specialybę sostinėje.

Biržų rajone, Likėnų kaime stovi ir Vaidos projektuotas namas. Šeima tikina, kad gyvendami kaime jie yra laimingi, o šilauogių ūkis yra malonus pomėgis, dar ir teikiantis naudos.

Kuriant šilauogyną neišvengta ir klaidų

Vaida ir Mantvydas žinias, kaip auginti šilauoges, rinko patys, todėl būta ir klaidų, tuo labiau, kad porą metų šilauogyno priežiūrai nebuvo skiriama tiek daug dėmesio kaip dabar.

Dabar Strumskių ūkyje dera skirtingo ankstyvumo veislės, didžiausia dalį sudaro „Bluecrop“ veislės uogos. Anot augintojų, ji yra viena derlingiausių, atspariausių ligoms ir šalčiams, tinkanti auginti Lietuvos sąlygomis. Nors šilauogių krūmai gausiai aplipę uogomis, Vaida ir Mantvydas anksčiau laiko geru derliumi nesigiria, įprastai jį vertina pasibaigus sezonui.

Šilauogių ūkis tokiais metais, kaip šie ar praėję, neišsiverstų be laistymo sistemos, todėl jauna šeima, panaudojusi savo santaupas ir gavusi ES paramą, įsidiegė laistymo sistemą.

Vaida pasakojo, kad kurdami šilauogyną jie sulaukė daug valstybinių įstaigų darbuotojų palaikymo. Pirmasis Strumskių 20 arų šilauogių laukas atsipirko per 5 metus, anot augintojų, buvo galima tikėtis ir greitesnio atsipirkimo, tačiau pirmieji eksperimentiniai metai neleido užauginti norimo uogų derliaus.

Gyvenimas kaime kitoks nei anksčiau

Vaida ir Mantvydas sutinka, kad jų apsisprendimas palikti miestą ir išvažiuoti gyventi į kaimą daug kam atrodė keistas, tačiau jauni žmonės tikina, kad nėra ko baimintis.

„Turime telefonus, kompiuterius, internetą, automobilį, todėl reikalinga informacija, kultūrinis gyvenimas, pats miestas yra lengvai pasiekiami. Tikrai nesijaučiame kažkaip atitrūkę nuo miesto gyvenimo“, – sakė Vaida ir Mantvydas Strumskiai.


LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi