Naujienų srautas

Verslas2019.07.12 12:25

Trumpas: kriptovaliutos – tai ne pinigai

ELTA 2019.07.12 12:25

Donaldas Trumpas sukritikavo bitkoiną, „Facebook“ pristatytą „Libra“ skaitmeninę valiutą ir kitas kriptovaliutas. JAV prezidentas pareikalavo, kad įmonės siektų bankininkystės chartijos ir sau taikytų JAV ir pasaulinius reglamentus, jei norėtų tapti banku, praneša „The Guardian“.

„Aš nesu bitkoino ir kitų kriptovaliutų gerbėjas, tai nėra pinigai, jų vertė yra nepastovi ir niekuo neparemta“, – D. Trumpas rašė savo „Twitter“ paskyroje.

„Jei „Facebook“ ar kitos bendrovės nori tapti banku, jos turi siekti bankininkystės chartijos ir turi paklusti bankininkystės reglamentams, kaip ir kiti nacionaliniai ar tarptautiniai bankai“, – pridūrė jis.

D. Trumpas šias savo pastabas pateikė kitą dieną po to, kai Federalinis atsargų banko (FED) pirmininkas Jerome‘as Powellas pranešė įstatymų leidėjams, kad „Facebook“ planai sukurti skaitmeninę valiutą „Libra“ negali judėti į priekį, kol bendrovė neatsakys į klausimus dėl privatumo, pinigų plovimo, vartotojų apsaugos ir finansinio stabilumo.

J. Powellas sakė, kad FED sukūrė darbo grupę, kuri seks šį projektą bendradarbiaudama su kitų valstybių centriniais bankais. JAV finansinio stabilumo priežiūros taryba, kurią sudaro reguliuotojų komisija, vertinanti grėsmes finansinei sistemai, taip pat greičiausiai atliks apžvalgą.

„Facebook“ praeitą mėnesį pranešė, kad išleis savo pasaulinę kriptovaliutą kitąmet. „Facebook“ ir 28 partneriai, tarp kurių – „Mastercard“, „PayPal“ ir „Uber“ – sudarytų „Libra“ asociaciją naujosios valiutos valdymui. Šiuo metu asociacijai nepriklauso joks bankas. „JP Morgan Chase & Co“, didžiausias pagal turtą JAV bankas, planuoja išleisti savo pačių skaitmeninę valiutą.

Bitkoinas, geriausiai žinoma kriptovaliuta, buvo sukurta 2008 m. kaip alternatyva valiutoms, kontroliuojamoms Vyriausybių ir bankų. Kriptovaliutų prekyba ir pačios kriptovaliutos lieka neprižiūrimos. Ši rinka yra susidūrusi su įtarimais pinigų plovimu ir terorizmo finansavimu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi