Verslas

2019.07.12 10:56

Atsistatydina „Boeing 737 Max“ programos vadovas

Darius Mikutavičius, ELTA2019.07.12 10:56

Krizės kamuojamo orlaivio „Boeing 737 Max“ programos vadovas Ericas Lindbladas ketina atsistatydinti.

E. Lindbladas yra aukščiausio rango „Boeing“ darbuotojas, atsistatydinsiantis dėl „Boeing 737 Max“ krizės. Jis vadovavo „Boeing 737 Max“ programai nuo praeitų metų rugpjūčio, o dabar padės lėktuvų programą vystyti savo įpėdiniui Markui Jenksui, pranešė „Boeing“ keleivinių orlaivių padalinio vadovas Kevinas McAllisteris.

„Šis metas mums yra itin sunkus, pagrindinis mūsų tikslas dabar – saugiai sugrąžinti „737 Max“ į padangę. E. Lindbladas man prasitarė norįs trauktis jau pernai, o dabar mes sklandžiai perduosime vadovavimą („Boeing 737 Max“ programai) kitam žmogui“, – tvirtino K. McAllisteris.

E. Lindbladą pakeisiantis M. Jenksas anksčiau vadovavo naujo, dar nepristatyto „Boeing“ keleivinio lėktuvo programai. Tiesa, K. McAllisterio pranešime neatskleidžiama, kada konkrečiai E. Lindbladas pasitrauks iš einamų pareigų.

Po dviejų katastrofų pernai spalį Indonezijoje ir kovo 10 d. Etiopijoje, nusinešusių iš viso 346 žmonių gyvybes, „Boeing 737 Max“ orlaivių skrydžiai yra draudžiami tol, kol bus išaiškintos tikslios tragedijų priežastys.

Preliminarūs juodųjų dėžių duomenys parodė, kad Indonezijos „Lion Air“ ir Etiopijos „Ethiopian Airlines“ pilotų valdomų orlaivių katastrofos galėjo būti panašios.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt