Naujienų srautas

Verslas2015.02.14 17:32

Smulkiajam verslui išimčių teks palaukti

Trišalė taryba nusprendė palaukti ir stebėti, kokia bus smulkaus ir vidutinio verslo reakcija padidinus minimalų mėnesio atlyginimą, ir kol kas Vyriausybei neteikti jokių siūlymų, kaip palengvinti finansinę naštą. 

Trišalė taryba nusprendė palaukti ir stebėti, kokia bus smulkaus ir vidutinio verslo reakcija padidinus minimalų mėnesio atlyginimą, ir kol kas Vyriausybei neteikti jokių siūlymų, kaip palengvinti finansinę naštą.

Premjeras Algirdas Butkevičius buvo žadėjęs ieškoti išimčių verslininkams, neišgalintiems mokėti padidintų minimalių algų ir dėl to didėjančių mokesčių, praneša LRT televizijos naujienų laida „Šiandien“.

Dar tik pradėjus svarstyti apie minimalios algos didinimą, smulkieji verslininkai ėmė nerimauti nepakelsiantys didėsiančios mokestinės naštos. Premjeras pažadėjo, kad speciali darbo grupė ieškos galimybių, kaip ir kam taikyti išimtis dėl iki 1 tūkst. litų didėjančios minimalios algos.

Tačiau galimas mokestines lengvatas aptarusi speciali darbo grupė prie Trišalės tarybos nutarė, kad kokios nors skubios pagalbos verslui teikiama nebus. O Trišalei parengė siūlymus, kurie būti įgyvendinti tik ateityje, tai yra, padidinti neapmokestinamąsias pajamas, apie didinamą minimalią algą verslininkus įspėti prieš pusmetį bei pakeisti Viešųjų pirkimų įstatymą, kad padidinus minimalią algą, būtų galima peržiūrėti ankščiau sudarytas sutartis ir jose numatytus įkainius.

Darbdavių atstovas piktinasi, kad darbo grupė neparengė tvarkos, kai su ekonominiais sunkumais susiduriančios įmonės galėtų ir toliau mokėti iki sausio 1-osios buvusią minimalią algą.

„Darbdavys turėtų ne manipuliuoti darbo sutartimis, kai užrašo tik pusę dienos ir moka už tiek valandų, už kiek dirbta. Darbuotojas turėtų dirbti visą dieną, o darbdavys – mokėti legaliai. Tuomet nereikėtų kriminalizuoti kai kurių darbo rinkos santykių“, – kalbėjo Verslo darbdavių konfederacijos generalinis direktorius D. Arlauskas.

Trišalė taryba nusprendė kol kas Vyriausybei neteikti jokių siūlymų, o speciali darbo grupės turės ieškoti naujų siūlymų, kaip palengvinti naštą verslui. Profsąjungų atstovai sako, kad padidintas minimalus atlyginimas mažinamas jau nebus.

„Prieš MMA padidinimą – kaip amžina isterija. Visada, kai tik MMA didindavo, visada visi smulkūs verslininkai bankrutuodavo, o po to viskas lieka tose pačiose vėžiose. Lietuvoje MMA  negali būti žemiau nei skurdo riba. Ir mes dabar esame tam balanse. Žmogus, kad ir nekvalifikuotas, turi teisę išgyventi, išlaikyti savo šeimą, ir tai yra normali suma“, – tvirtino Maistininkų profesinės sąjungos pirmininkė Gražina Gruzdienė.

„Vyriausybė stebės šitą procesą. Dar nepraėjo mėnuo, mes nežinome tikrųjų rezultatų, kaip tai paveikė visą verslą. Bet manau, kad labai žymaus, masiško bankroto nebus“, – spėja SADM Darbo departamento direktorius, Trišalės tarybos pirmininkas Viktoras Majauskas.

Iki balandžio 1-osios ketinama stebėti įmonių būklę ir veiksmus padidinus minimalų atlyginimą: ar jos nebankrutuoja, neatleidinėja darbuotojų, ar neėmė daugėti dirbančiųjų puse etato. Tada Trišalė taryba vėl spręs, kokius verslo gelbėjimo siūlymus teiks Vyriausybei.      

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi