Naujienų srautas

Verslas2019.07.11 11:54

Skvernelis: siūlomas atlyginimų viešinimas apsunkins darbdavius

Seimui ketinant apsispręsti, ar įpareigoti darbuotojų ieškančius darbdavius skelbime nurodyti siūlomą atlygį, premjeras sako, kad toks reikalavimas sukels darbdaviams nepatogumų.

Tačiau Saulius Skvernelis pripažįsta, kad tokia informacija ieškančiam darbo žmogui naudinga.

„Manau, kad tai žmogui, ieškančiam darbo, yra naudingiau, priimtiniau“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė S. Skvernelis.

Jis taip pat pripažino, kad toks reikalavimas sukels darbdaviams nepatogumų.

„Galbūt atsiras problemos, sunkumai pačiam darbdaviui, nes kalbant apie atlygį privačiame sektoriuje, nėra čia valstybės tarnyba, kur visos pareigybės vienodos, joms nustatomas vienodas atlyginimo „šakučių“ intervalas. Privačiame versle yra šiek tiek kitaip – vertinami įvairūs dalykai, tai gali sukelti darbdaviui tam tikrų nepatogumų“, – sakė premjeras.

Seimas ketvirtadienį balsuos dėl Darbo kodekso pataisos, kurias norima įpareigoti darbdavius darbo skalbimuose nurodyti siūlomą atlygį.

Pasak pataisos iniciatoriaus, Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto nario „valstiečio“ Tomo Tomilino, toks įpareigojimas sustiprintų darbuotojų derybines galias ir paskatintų kolektyvinių sutarčių pasirašymą.

Jo teigimu, paviešinta informacija apie siūlomą darbo užmokestį niekaip nepakenks darbdaviams.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi