Verslas

2019.07.10 11:18

Vilniaus savivaldybė planuoja ieškoti, kas galėtų nugriauti buvusius Profsąjungų rūmus

Ramūnas Jakubauskas, BNS2019.07.10 11:18

Vilniaus miesto savivaldybė planuoja ieškoti, kas galėtų nugriauti buvusius Profsąjungų rūmus ant Tauro kalno sostinės centre.

Nuo antradienio iki liepos 17-os dienos bus laukiama pasiūlymų techninių specifikacijų projektui. Po to bus skelbiamas griovimo darbų konkursas ir pradėti darbai, kuriuos planuojama užbaigti iki šių metų gruodžio.

Griaunant prieš 56 metus statytus buvusius Profsąjungų rūmus, žadama išsaugoti vitražus – juos išmontuoti, saugiai transportuoti į dirbtuves ir restauruoti, vėliau – perduoti Lietuvos dailės muziejui.

Vietoj buvusių Profsąjungų rūmų ketinama statyti Nacionalinę koncertų salę, jos statybos darbus pradėti po dvejų metų, o baigti – 2023 metais.

Savivaldybė žada sutvarkyti koncertų salės prieigas, taip pat greta esančią Liuteronų sodų teritoriją – Vilniaus evangelikų senųjų kapinių kompleksą. Bendra aplinkos sutvarkymo projektų vertė kartu su Europos Sąjungos parama siekia apie 14 mln. eurų.

Pagal sostinės savivaldybės parengtas architektūrinės idėjos konkurso sąlygas, naujajame pastate bus iki 1,7 tūkst. vietų didžioji ir 500 vietų mažoji salės, taip pat erdvės barams, erdvus vestibiulis su vaizdu į įspūdingą miesto panoramą ir patalpos įvairiai kitai kultūrinei veiklai.

Numatomas koncertų salės projektavimo paslaugų ir statybos darbų biudžetas siekia 52 mln. eurų. Į šią sumą įtrauktos visos su objekto projektavimu, statyba ir įrengimu bei sklypo tvarkymu susijusios išlaidos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.