Naujienų srautas

Verslas2019.07.10 08:08

Sukčiai iš įmonės išviliojo didelę sumą pinigų: FNTT atskleidžia, ko dažniausiai griebiasi piktavaliai

LRT.lt 2019.07.10 08:08

Antradienį į Šiaulių pareigūnus kreipėsi bendrovės vadovė (g. 1979 m.), kuri pareiškė, kad tą pačią dieną 10 val. 42 min. jai paskambino asmuo, kuris, prisistatęs policijos pareigūnu ir apgaulės būdu išviliojęs elektroninės bankininkystės prisijungimo kodus, nuo moters asmeninės banko sąskaitos pasisavino 1 550 eurų, o nuo bendrovės banko sąskaitos – 81 080 eurų.

Bendras nuostolis – 82 630 eurų.

FNTT ragina būti budrius: slaptažodžių ir kodų telefonu nėra prašoma

Dėl įvykio, kurio metu buvo patirti nemaži įmonės nuostoliai, sureagavo ir Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba (FNTT)

Tarnyba ragina žmones būti budrius, pareigūnai niekada neskambina ir jokių kodų nereikalauja.

„Raginame gyventojus būti budrius ir jokiomis aplinkybėmis neatskleisti savo ar įmonės banko sąskaitos duomenų, kitos svarbios asmeninės informacijos sukčiams“, – skelbiama FNTT pranešime.

Anot tarnybos, telefoniniai sukčiai kartais prisistato Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (toliau – FNTT) tyrėjais, nurodo realiai dirbančio asmens vardą ir pavardę, pasako, kad neva reikia patikrinti pinigų judėjimą sąskaitoje, o vėliau paprašo atskleisti elektroninės bankininkystės duomenis – prisijungimo kodus, slaptažodžius ir pan. Sukčiautojai dažnai gąsdina, kad neatskleidus duomenų, gyventojo ar jo įmonės sąskaita gali būti areštuota.

„Informuojame, kad FNTT pareigūnai neprašo telefonu padiktuoti elektroninės bankininkystės kodų ar atskleisti kitos svarbios asmeninės informacijos. Taip pat siūlome atkreipti dėmesį į tai, kad telefoniniai sukčiai dažnai skambina jau pasibaigus tarnybos darbo laikui arba savaitgaliais.“, – teigia FNTT.

Taip elgiamasi dėl to, kad tokio skambučio sulaukę asmenys operatyviai negalėtų prisiskambinti į FNTT ir įsitikinti, ar jiems tikrai skambino tarnybos darbuotojas.

Pasitaiko atvejų, kai sukčiai su gyventojais bendrauja gyvai – prisistato į namus, nurodo, kad yra iš FNTT, ir paprašo neva patikrinti turimus grynuosius pinigus.

Sulaukę panašaus pobūdžio skambučių ar asmens vizito, jokiu būdu nesuteikite prašomos informacijos ir neduokite grynųjų pinigų, o apie skambutį ar vizitą praneškite policijai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi