Verslas

2015.07.09 13:25

Butų kainos labiausiai augo Vilniuje

LRT.lt2015.07.09 13:25

„Ober-Haus“ Lietuvos butų kainų indekso (OHBI), fiksuojančio butų kainų pokyčius penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose, šių metų birželio mėnesio reikšmė išaugo 0,2%. Sostinėje kainos ūgtelėjo 0,3% ir vidutinė kvadratinio metro kaina pasiekė 1 298 eurų už kvadratinį metrą.

„Ober-Haus“ Lietuvos butų kainų indekso (OHBI), fiksuojančio butų kainų pokyčius penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose, šių metų birželio mėnesio reikšmė išaugo 0,2%. Sostinėje kainos ūgtelėjo 0,3% ir vidutinė kvadratinio metro kaina pasiekė 1 298 eurų už kvadratinį metrą, rašoma pranešime spaudai.

Per metus butų kainos Vilniuje augo 1,2%, о nuo pastarojo žemiausio kainų lygio, kuris buvo pasiektas 2010 metų gegužę, jos yra išaugusios 12,5%. Teigiami butų kainų pokyčiai birželio mėnesį taip pat buvo užfiksuoti ir Panevėžyje. „Ober-Haus“ duomenimis, Panevėžyje birželio mėnesį užfiksuotas 0,1% butų kainų augimas ir vidutinė kvadratinio metro kaina pakilo iki 530 eurų. Tuo tarpu Klaipėdoje ir Šiauliuose užfiksuotas 0,1% kainų sumažėjimas ir vidutinė kaina atitinkamai smuktelėjo iki 975 ir 559 eurų už kvadratinį metrą. Kaune butų kainos nekito ir išliko tokios pačios kaip ir gegužės mėnesį – 940 eurų už kvadratinį metrą.

Per paskutinius dvylika mėnesių butų kainos Kaune augo 0,4%, o Panevėžyje – 0,1%. Klaipėdoje ir Šiauliuose tuo pačiu laikotarpiu kainos mažėjo atitinkamai 0,4% ir 0,5%. Bendras butų kainų lygis Lietuvos didmiesčiuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje) per pastaruosius 12 mėnesių ūgtelėjo 0,6% (gegužę metinis augimas siekė 0,7%).

„Šių metų birželio mėnuo gan netikėtai buvo itin aktyvus butų sektoriuje – sudarytų butų pirkimo-pardavimo sandorių kiekis Lietuvoje yra didžiausias šiais metais. Palyginti su geguže, butų sandorių kiekio augimas fiksuojamas visuose šalies didmiesčiuose. Didžiausias sandorių augimas užfiksuotas sostinėje, todėl nenuostabu, kad šiame mieste fiksuojamas ir didžiausias butų kainų pokytis. Vilniuje tai jau penktas mėnesis iš eilės su teigiamais pokyčiais. Tuo tarpu kituose šalies didmiesčiuose ryškesnių kainų pokyčių dar nematyti.“, – teigė „Ober-Haus“ Vertinimo ir rinkos tyrimų departamento vadovas Saulius Vagonis.

Pirmąjį metų pusmetį Baltijos šalių sostinėse butų sandorių kiekis augo tik Taline

„Ober-Haus“ duomenimis, 2015 metų birželio mėnesį Rygoje butų kainų indekso birželio mėnesio reikšmė nepakito ir vidutinė kvadratinio metro kaina siekė 1 049 eurų. Tuo pačiu laikotarpiu Taline užfiksuotas 0,2% kainų sumažėjimas, tačiau vidutinė buto kaina šiame mieste ir toliau išlieka aukščiausia tarp Baltijos valstybių sostinių – 1 543 eurų už kvadratinį metrą.

Lyginant šių ir pernai metų birželio mėnesių butų kainų pokyčius, Taline butų kainos per metus augo 8,1%, tuo metu Vilniuje ir Rygoje metinis butų kainų augimas siekė atitinkamai 1,2% ir 0,2%.

„Ober-Haus“ duomenimis, šių metų sausio–birželio mėnesiais butų pardavimo sandorių skaičius Taline siekė 4 215 arba 15% daugiau nei tuo pačiu metu 2014 metais. Tuo tarpu Vilniuje sandorių skaičius mažėjo iki 18% (4 282 butų sandoriai), o Rygoje iki 17% (3 720 butų sandorių) lyginant su tuo pačiu periodu 2014 metais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt