Naujienų srautas

Verslas2015.07.09 13:10

R. Šadžius: dvišalis bendradarbiavimas su JAV tik stiprės

ELTA 2015.07.09 13:10

Su Lietuvos ir JAV verslo tarybos atstovais susitikęs finansų ministras Rimantas Šadžius teigia, kad dvišalis ekonominis ir energetinis bendradarbiavimas ateityje stiprės.

Su Lietuvos ir JAV verslo tarybos atstovais susitikęs finansų ministras Rimantas Šadžius teigia, kad dvišalis ekonominis ir energetinis bendradarbiavimas ateityje stiprės.

Su tarybos atstovais ministras aptarė Lietuvos ekonomikos raidą, investicinę aplinką, energetinio saugumo klausimus, Vyriausybės biudžeto politiką, ekonomikos skatinimo priemones, valstybės investicijas į energetikos projektus.

„JAV rinka suteikia mūsų verslui daug naujų galimybių, kurias svarbu išnaudoti. Vyriausybė siekia užtikrinti užsienio investicijoms palankią aplinką, tarp priemonių – ir darbo santykių reforma, ir stiprėjanti kova su šešėline ekonomika, kuri skatina sąžiningą konkurenciją. Be to, patrauklumo Lietuvai suteikia ir narystė euro zonoje“, – sakė finansų ministras.

JAV-Lietuvos verslo taryba įkurta 2013 m. Vašingtone, tai pelno nesiekianti organizacija, kurios tikslas – stiprinti verslo ryšius tarp JAV ir Lietuvos. Susitikime su ministru dalyvavo tarybos delegacija, kurią sudarė „Exelon“, „Lilly“, „Parsons“, „Raytheon“, „Strategic Staffing Solutions“, „Thermo Fisher“, „Scientific“, „Western Union“ kompanijų atstovai.

Statistikos departamento duomenimis, 2014 metais, palyginti su 2013-aisiais, Lietuvos eksportas į JAV išaugo trečdaliu ir sudarė 908 mln. eurų. Lietuviškos kilmės prekių dalis eksporte sudarė 98 proc. Tiesioginės JAV investicijos Lietuvoje 2014 metais sudarė 147,36 mln. eurų ir buvo 13 mln. eurų didesnės nei 2013 m.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi