Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

ECB pasiruošęs Graikijai pasitraukiant taikyti nestandartines priemones

ELTA 2015.09.08 13:45

Europos centrinis bankas (ECB) pasiruošęs įgyvendinti naujų politinių priemonių, jeigu Graikija paliks euro zoną. Tokią informaciją vienam iš Estijos leidinių ketvirtadienį pateikė ECB valdybos narys Ardo Hansonas (Ardo Hansson). Apie tai praneša „Reuters“.

Europos centrinis bankas (ECB) pasiruošęs įgyvendinti naujų politinių priemonių, jeigu Graikija paliks euro zoną. Tokią informaciją vienam iš Estijos leidinių ketvirtadienį pateikė ECB valdybos narys Ardo Hanssonas. Apie tai praneša „Reuters“.

„Esame priversti imtis vis daugiau veiksmų dėl tokios galimybės, nes tokio scenarijaus tikimybė, deja, vis labiau auga“, – kalbėjo Estijos centrinio banko vadovo pareigas einantis A. Hanssonas laikraščiui „Postimees“.

„Galime pasinaudoti plačiu nestandartinių monetarinės politikos priemonių asortimentu, artimai bendradarbiauti su kitais centriniais bankais. Esame pasirengę įgyvendinti tokias galimybes, jeigu to prireiktų“, – teigė pareigūnas.

A. Hanssonas nurodė, kad Graikijos pasitraukimas iš euro zonos, vadinamas „Grexit“, nebūtų pageidaujamas, tačiau būtų klaidinga bandyti išvengti jo bet kokia kaina. Graikijai neturi būti suteikiamas tuščias čekis – tai pažeistų visas bendrosios valiutos sąjungos nuostatas.

Europos centrinis bankas dar trečiadienį pranešė nusprendęs nebedidinti paramos Graikijos bankų sektoriui tol, kol nebus išspręsta dėl įsiskolinimų susidariusi krizė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi