Verslas

2019.07.08 11:42

Į Klaipėdą atvyko didžiausias SGD transportavimo ir bunkeriavimo laivas

BNS 2019.07.08 11:42

Į Klaipėdą savaitgalį atvyko didžiausias pasaulyje SGD transportavimo ir bunkeriavimo laivas „Kairos“.

Penktą kartą į Klaipėdą šiemet atplaukęs „Kairos“ pirmadienį atlieka SGD perkrovos operaciją iš SGD terminalo į prie uosto vartų esančią SGD paskirstymo stotį, BNS pranešė „Klaipėdos nafta“.

„Galimybė iš jos bunkeriuoti SGD varomus laivus, krauti nedidelės apimties krovinius į laivus bei autocisternas užtikrina visapusišką SGD logistikos grandinę visame regione“, – rašoma įmonės pranešime spaudai.

„Kairos“ Klaipėdos uostą pirmą kartą pasiekė šių metų sausio pradžioje ir iki šiol į uostą atplaukė 4 kartus – sausį (du kartus), vasarį ir gegužę.

Bunkeriavimo laivas priklauso bendrai „Babcock International Group“ ir „Bernhard Schulte“ bendrovei „Babcock Schulte Energy“ (BSE), o jį nuomoja „Klaipėdos nafta“ kartu su Vokietijos bendrove „Nauticor“.

10 proc. „Kairos“ nuomojančios ir valdančios įmonės „Blue LNG“ akcijų paketą „Klaipėdos nafta“ parduoda kitai įmonės akcininkei „Nauticor“. Balandį sutarta, kad akcijos bus perduotos nuo rugsėjo 30 dienos ir „Nauticor“ taps vienintele „Blue LNG“ akcininke.