Verslas

2015.07.09 12:05

L. Linkevičius: pavojingiausia – nuolaidžiauti Graikijai

BNS 2015.07.09 12:05

Nuolaidžiavimas Graikijai gali būti pavojingesnis ir žalingesnis Europos Sąjungai (ES) nei šalies pasitraukimas, mano Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Nuolaidžiavimas Graikijai gali būti pavojingesnis ir žalingesnis Europos Sąjungai (ES) nei šalies pasitraukimas, mano Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

„Europos Sąjungą gali supurtyti, jeigu nebus adekvačiai sureaguota iš Europos pusės. Kreditorių ir ES sąjungininkai ne kartą labai aiškiai pasakė, kad reikia imtis labai konkrečių priemonių ir atsakomybės. Už tai pykti nereikia, nors ir tai bandoma daryti bei priekaištauti, kad norima kažko nerealaus. Man atrodo, kad Graikijos vyriausybė gyvena nerealiame pasaulyje. (...) Jeigu dabar nebus sureaguota adekvačiai, bus nuolaidžiaujama, tai bus signalas kitiems elgtis panašiai – tai gali supurtyti euro zoną“, – ketvirtadienį „Žinių radijui“ sakė L. Linkevičius.

Jo teigimu, nepaisant visų Graikijos vadovų pažadų, šalies pasitraukimas iš euro zonos yra realus.

Graikijos premjeras trečiadienį Strasbūre pareiškė esantis užtikrintas, kad su euro zonos lyderiais pavyks suderinti naują sutartį dėl finansinės pagalbos skolų prislėgtiems Atėnams iki galutinio termino šios savaitės pabaigoje.

Graikams referendume pasisakius prieš diržų veržimo politiką, Euro zonos lyderiai per antradienį surengtą nepaprastąjį viršūnių susitikimą susitarė leisti Graikijai iki ketvirtadienio pateikti naują reformų planą. Tuo tarpu sekmadienį vyksiantis visos ES viršūnių susitikimas buvo įvardytas kaip paskutinė galimybė sudaryti susitarimą dėl finansinės pagalbos Atėnams, kuris leistų Graikijai išlikti euro zonoje.