Verslas

2019.07.07 18:34

Siūlymus dėl užstato sistemos plėtimo ketinama pateikti iki metų pabaigos

Ramūnas Jakubauskas, BNS2019.07.07 18:34

Siūlymus Vyriausybei dėl užstato sistemos praplėtimo ketinama pateikti iki metų pabaigos, teigia Aplinkos ministerijos atliekų politikos grupės vadovė Agnė Bagočiutė.

„Pats sprendimas ir patys pasiūlymai bus priimti antrame pusmetyje. Konkrečios datos dar neįvardinčiau, nes jeigu bus nuspręsta praplėsti, tai užtruks ilgiau derinimas. Mūsų tikslas – iki šių metų pabaigos priimti sprendimą ir parengti atitinkamus teisės aktų projektus“, – BNS sakė A. Bagočiūtė.

Pasak specialistės, pernai užsakyta studija buvo įvertinta galimybė užstato sistemą praplėsti vyno ir stipriųjų gėrimų buteliais.

„Nepriklausomo ekspertinio vertinimo rezultatus mes jau turime ir juos galima vertinti įvairiai, nes studijos rengėjai pasisakė, kad tikslingiau plėsti esamą konteinerinę surinkimo sistemą, nepraplečiant užstato sistemos. Bet pateikė ir išvadą, kad praplėtus užstato sistemą, bendras pakuočių atliekų surinkimas būtų didesnis – siektų apie 81,3 proc., o konteinerinės sistemos plėtros atveju – apie 73,1 proc.“, – teigė specialistė.

„Prie šių rezultatų svarstymo grįšime artimiausiu metu“, – pridūrė ji.

Anot A. Bagočiūtės, neatmetama galimybė, kad bus įvertinta ir galimybė užstato sistemą praplėsti kombinuotosiomis ir pieno pakuotėmis.

„Šių pakuočių užstato sistemoje kol kas nėra dėl higienos reikalavimų problemų, dėl to pirminiame etape šios pakuotės nebuvo įtrauktos“, – sakė A. Bagočiūtė.

Ji įsitikinusi, kad kol kas sunku pasakyti, koks sprendimas bus priimtas dėl vyno ir stipriųjų alkoholinių gėrimų įtraukimo į užstato sistemą.

Užstato sistema pradėjo veikti 2016 metų vasarį. Skaičiuojama, kad gyventojai atgal suneša apie 90 proc. į rinką išleidžiamų pakuočių.