Verslas

2019.07.07 08:33

Buvusi sostinės ledainė „Rotonda“ šalia Gedimino kalno gavo naują šeimininką

Naują Vilniaus miesto savivaldybės skelbtą buvusios kavinės „Rotonda“ konkursą laimėjusi įmonė „Gaminčiau ir gaminčiau“ planuoja atidaryti šeimos restoraną. 

„Planuojame daryti tai, ką mes sėkmingai darome Nidoje – toliau tęsime savo „BO House“ šeimos restorano veiklą, su daugiau visokiausių orientacijų į renginius, privačius ir viešus, koncertus, kino naktis“, – BNS teigė įmonės „Gaminčiau ir gaminčiau“ bendrasavininkis Andrius Emdė.

Gegužės 31 dieną vienintelė konkurse dalyvavusi ir jį laimėjusi įmonė sutartį pasirašė dešimčiai metų. Anot „Gaminčiau ir gaminčiau“ direktoriaus Mato Vžesniausko, kavinės atnaujinimui planuojama skirti daugiau nei 300 tūkst. eurų.

„Planuojame daryti rekonstrukciją, dabar kaip tik deramės dėl statybos leidimo. Planuojame padaryti veikiančią vietą ne tik vasarą, bet ir žiemos metu, įstiklinti langus, keisti stogą, perdangas, diegti šildymą, pakeisti visas komunikacijas”, – pasakojo A. Emdė.

Kavinę planuojama geriausiu atveju atidaryti kitų metų pavasarį, o, A. Emdės teigimu, kitą vasarą ji jau tikrai veiks. Tačiau kada „Rotonda“ atvers duris lankytojams priklauso ne tik nuo įmonės iniciatyvos, bet ir nuo savivaldybės veiksmų.

Sostinės savivaldybė jau pernai ėmėsi infrastruktūros renovavimo darbų pačioje kavinėje. Jie turėjo būti baigti spalio mėnesį. Savivaldybės duomenimis, pačiai savivaldybei infrastruktūros darbai kainuos 180 tūkst. eurų.

„Savivaldybė jau įvedė dujotiekį, įrengė elektros tinklus. Iki metų pabaigos bus įvestas vandens ir nuotekų tinklas“, – BNS teigė Vilniaus miesto savivaldybės Turto departamento Nekilnojamojo turto skyriaus vedėja Vilma Lajauskaitė.

Kavinė – ledainė „Rotonda“ Bernardinų sode veikė nuo 1956 iki 1992 metų. Paskui daugiau nei dešimtmetį savivaldybė bandė ją išnuomoti privačiam verslui.

2004 metais patalpos buvo perduotos bendrovei „Gairė“. Šiai įmonei pardavus akcijas, 2012 metais buvo pasirašyta nauja nuomos sutarties redakcija su „Vičiūnų restoranų grupe“, kuri turėjo galioti iki 2017 metų. Tačiau 2015 metais visas šios bendrovės teises perėmė „Matillda“, kuri 2016 metais sutartį su savivaldybe nutraukė.

2018 metais kavinės patalpų nuomos konkursą laimėjo muzikos klubas „Tamsta“, planavęs čia įrengti kamerinės muzikos kavinę. Tačiau, Vilniaus miesto savivaldybės duomenimis, įmonė neapskaičiavo savo finansinių galimybių ir turėjo nutraukti sutartį.